VK PIRANE BRUSNO – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:2 (-17, 13, -20, 14, 12)

Tromi sobotňajšími zápasmi záverečného 14. kola vyvrcholila základná časť ženskej extraligy. V priamom súboji o posledné miesto do hornej nadstavbovej skupiny (1. – 4.) domáci VK Nové Mesto nad Váhom nenechal nič na náhodu a zdolal Hit UCM Trnava v troch setoch. Prekvapenie sa zrodilo v Slovenskej Ľupči, kde domáce Pirane Brusno otočili vývoj a zvíťazili nad Strabagom Bilíkova Pezinok v tajbrejku. Druhej výhry v sezóne sa dočkal Prešov, ktorý zvládol domáci súboj s mládežníckym Projektom RD (3:1).

Prvé zo šiestich kôl nadstavby je na programe ešte pred vianočnými sviatkami v sobotu 19. decembra. V skupine o 1. – 4. miesto nezdolaný víťaz základnej časti Slávia EU Bratislava (14-0) doma privíta Nové Mesto (6-8) a Volley project UKF Nitra (12-2) si zmeria sily so Strabagom (9-5). V skupine o 5. – 8. miesto bude Trnava (5-9) hostiť Prešov (2-12) a Projekt RD nastúpi doma proti Brusnu (obaja 4-10). VK PIRANE BRUSNO – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:2 (-17, 13, -20, 14, 12)

Rozhodovali: Andrejčák a Smolko, bez divákov

Brusno: Nikičová 13, Vrabcová 3, Belisariová 16, Ana Clara 14, Kvasnová 15, Dlhošová 10, libero Sanayová. Tréner: T. Štrajánek.
Strabag: Sedláčková 2, A. Trachová 7, Tereza Hrušecká 10, Písečná 15, T. Kerpčarová 12, Smiešková 5, liberá Jančová a Mattová (Kohútová 0, Soriová 5, V. Kováčová 0, Kucserová 0). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Sashiko Sanayová (Brusno) – Skarleta Jančová (Strabag)

V Slovenskej Ľupči to bol zápas ako na hojdačke – prvý a tretí set patrili Strabagu, druhý a štvrtý jasne ovládli domáce Pirane, ktoré v tajbrejku odskočili z 9:9 na 13:10, zásluhou Dlhošovej premenili druhý mečbal a tešili sa z druhej výhry v priebehu troch dní (vo štvrtok 3:0 v Prešove).

Dvojciferný počet bodov dosiahlo až osem hráčok; Ana Clara sa blysla 5 blokmi a Kvasnová 5 esami. Brusno ako prvý tím od 4. priečky nižšie dokázalo zdolať súpera z prvej trojky konečného poradia základnej časti.

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: „Dnes sme podali kolektívny výkon, dievčatá si víťazstvo doslova vydreli. Snažili sme sa agresívne podávať, aj preto sme pokazili až 16 podaní, ale dali sme 13 es a vytvárali sme na súpera tlak. V tomto zápase to bolo práve podanie, ktoré malo vplyv na konečný výsledok.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Brusno hralo dnes veľmi dobre, odvážne na podaní a agresívne v útoku. Naopak, my sme hrali nedisciplinovane, mali sme slabý servis a v útoku sme boli málo odvážne. Dva sety sme plnili taktické pokyny, tie sme vyhrali. Bol to ťažký zápas, no dnes Brusno chcelo vyhrať.“