Víťazný vstup Strabagu do play-off, doma zdolal Brusno

14. 03. 2021 – SVF + kluby

Radosť Pezinčaniek po výhre v prvom štvrťfinále. FOTO: FB, Bratislavská volejbalová akadémia

V úvodných štvrťfinálových zápasoch play-off extraligy žien sa do tretice tešil favorit z domácej výhry v troch setoch. V nedeľu zvládli vstup do vyraďovacej časti hráčky Strabagu VC Bilíkova Pezinok, ktoré si poradili s Piraňami Brusno, keď v dvoch setoch dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Na palubovke Brusna v Slovenskej Ľupči bude Strabag bojovať o druhú výhru a semifinálovú miestenku, hrať by sa malo v stredu alebo štvrtok.

Grafika: SVF

Extraliga žien – štvrťfinále play-off (na 2 výhry) – prvý zápas – nedeľa:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (3.) – VK PIRANE BRUSNO (6.) 3:0 (22, 17, 23) – stav série 1:0
Rozhodovali: Juráček a Královič, bez divákov

Strabag: Sedláčková 4, A. Trachová 10, Smiešková 6, Písečná 11, Soriová 2, Tereza Hrušecká 7, libero Jančová (V. Kováčová 11, T. Kerpčarová 0, Boledovičová 0). Trénerka: E. Koseková.
Brusno: Nikičová 5, Vrabcová 2, Belisariová 6, Ana Clara 11, Kvasnová 10, Tomková 6, libero Sujová (Sanayová 0, Dlhošová 3, Jančoková 0). Tréner: T. Štrajánek.

Hráčky zápasu: Viktória Kováčová (Strabag) – Ana Clara De Lima (Brusno)

Priebeh: Pirane nemohli byť po stretnutí s výsledkom spokojné, prvý aj tretí set mali rozbehnuté na víťazstvo. V úvodnom dejstve viedli 13:8 aj 19:14, ale Strabag vyrovnal (19:19) a od stavu 22:22 bodovali už len domáce, ktoré od stavu 15:14 ovládli aj druhý set (25:17). V tretej časti vyšla Brusnu prostredná pasáž, v ktorej otočilo z 6:11 na 19:16, Strabag však odpovedal päťbodovou šnúrou (21:19) a v koncovke vďaka chybe hostiek v útoku premenil druhý mečbal.

Zaujímavosti: V treťom vzájomnom súboji v sezóne sa Strabag tešil z druhej výhry – v základnej časti uspel doma rovnako v troch setoch, v Slovenskej Ľupči sa po obrate z 1:2 tešili Pirane. Brusno, ktoré v ostatných týždňoch pribrzdili zdravotné problémy, po predchádzajúcej sedemzápasovej víťaznej sérii prvýkrát odišlo z palubovky ako zdolaný tím (v poslednom dueli nadstavby podľahlo Trnave kontumačne).

Líderky: Domáci tím nasmerovali k výhre 11 bodmi univerzálka Písečná a striedajúca smečiarka Kováčová, ktorá sa blysla 4 esami. O jeden bod menej získala skúsená smečiarka Trachová (10). Za Brusno si najviac bodov pripísali brazílska blokárka Ana Clara (11) a univerzálka Kvasnová (10).

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Po dlhšej prestávke sme sa v prvom sete pomalšie rozbiehali, ale koncovku sme zvládli. Druhý set sme mali celý pod kontrolou, dobre sme podávali a následne dobre bránili. V treťom sete sme si sami skomplikovali situáciu, keď sme v útoku riešili situácie zle a zbrklo. Som rada, že sme koncovku ustáli a vyhrali 3:0.“

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: „Po mesačnej zápasovej prestávke a tréningovom výpadku to z našej strany nebolo najhoršie. Chýbala nám istota v koncovkách setov, a to rozhodlo. Verím, že sériu vyrovnáme a ešte sa vrátime do Pezinka.“