V Pezinku Argentínčanka

Do tridsiateho januára mohli extraligové volejbalové kluby doplniť svoje súpisky pre záver sezóny 2019/20. Viaceré to na poslednú chvíľu využili, aj keď mnohé zmeny v kádroch sa udiali už počas celého mesiaca. Za zmienku stojí, že na súpisky oboch lídrov najvyšších súťaží volejbalistov VK KDS-Šport Košice i volejbalistiek Strabagu VC Bilíkova Pezinok pribudli zahraničné posily.

ARGENTÍNSKA LASTOVIČKA

Po viacerých Brazíčankách či Venezuelčanke Aleoscar Blancovej (v sezóne 2014/15 práve v Pezinku) mieri z Južnej Ameriky do slovenskej extraligy vôbec prvá vyslankyňa argentínskeho volejbalu – 21-ročná a 181 cm vysoká smečiarka Agostina Denisse Soriová. „Zápas v Novom Meste nad Váhom ešte nestihla, ale v nedeľu na Superfinále Slovenského pohára v Bratislave bude k dispozícii,“ prezradil manažér lídra ženskej extraligy Strabagu VC Bilíkova Pezinok Róbert Hronský.

Soriová reprezentovala Argentínu vlani na Svetovom pohári v Japonsku i letnej univerziáde v Neapole. Rodáčka z mesta Santiago del Estero doteraz na klubovej úrovni pôsobila iba doma vo Véleze Sarsfield, s ktorým v roku 2017 skončila v lige druhá. Za klub z Buenos Aires hrala ligový duel ešte minulý víkend. „Chceli sme sa posilniť na smečiarskom poste, mala by byť dobrou prihrávajúcou smečiarkou. Hľadali sme dlhšie, manažér nám ponúkol dve Argentínčanky i zaujímavú francúzsku univerzálku, ktorá nakoniec odišla do Izraelu. Museli sme sa rýchlo rozhodnúť,“ dodal Hronský.

Strabag Pezinok aj angažovaním po Ukrajinke Trachovej druhej legionárky podčiarkol svoj cieľ dostať sa prvý raz v histórii do finále extraligy i uspieť vo finále Slovenského pohára. V ňom sa 9. februára stretne s rekordérom v počte úspechov v extralige aj v pohári Sláviou EU Bratislava. Obhajca prvenstva naopak poslal pred týždňom domov americkú nahrávačku Haley Templetonovú, s ktorou nebol spokojný. Na súpisku nováčika VK Brusno pribudla 38-ročná smečiarka Jana Tužinská, ktorá hrala naposledy v extralige v rokoch 2015 až 2017 za Zvolen a následne UKF Nitra.