V Nitre sa skončí dlhá séria. Tím UKF v TV zápase vyzve líderky z Pezinka

Slovenský klubový volejbal opäť po týždni a celkovo šiestykrát v priebehu troch mesiacov na obrazovkách RTVS! V stredu 22. januára v rámci projektu Palubovková streda na Dvojke (:2) opäť zaostríme na ženy, konkrétne na šláger 3. kola nadstavbovej časti parfems.sk extraligy – druhý tím tabuľky Volley project UKF Nitra doma privíta lídra Strabag VC Bilíkova Pezinok. Zápas sa začne o 18.00 h, štúdio RTVS o päť minút skôr.

Strabag Pezinok a UKF Nitra v nadstavbe ešte neprehrali, oba kluby ťahajú úctyhodnú víťaznú šnúru – Pezinčanky neprehrali v jedenástich a Nitrianky v siedmich extraligových stretnutiach po sebe. V stredu sa teda s istotou jedna zo sérií skončí.

Pezinok (bilancia 14-1, 41 bodov) má štyri kolá pred koncom nadstavby na konte o dve víťazstvá viac než UKF Nitra (12-3, 34 b.) a o tri viac než obhajca titulu Slávia EU Bratislava (11-4, 32 b.). Ak Strabag v stredu získa tri body, na celkový triumf v nadstavbe a priamy postup do semifinále play-off mu zo zostávajúcich troch kôl postačí jediný bod. Nitrianky potrebujú víťazstvo, aby sa reálne udržali v hre o prvú priečku; ak doma nezískajú ani bod, pred družstvo Evy Kosekovej sa už v tabuľke nedostanú.

Vo vzájomných súbojoch v základnej časti mali navrch Pezinčanky – v úvodnom kole zvíťazili pod Zoborom 3:1, v absolútnej sezónnej domácej premiére v polovici novembra triumfovali v troch setoch. Nitru až po týchto súbojoch posilnila skúsená dlhoročná reprezentantka Erika Salanciová.

Pre tím UKF to bude druhý televízny zápas a druhý v domácom prostredí, v závere októbra zvíťazili zverenky trénerskej dvojice František Bočkay, Pavel Bernáth 3:0 nad extraligovým nováčikom VK Brusno.

parfems.sk extraliga žien – nadstavbová časť – 3. kolo – skupina o 1.-4. miesto – streda:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK /18.00 h/ – LIVE na Dvojke RTVS (:2)