UKF Nitra v nadstavbe do tretice víťazne, doma si poradil so Strabagom

10. 02. 2021 – SVF + kluby

Nitrianske volejbalistky zdolali Strabag tretíkrát v sezóne. FOTO: TASR

Hráčky Volley project UKF Nitra v stredajšej domácej dohrávke 4. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto aj v priamom prenose Huste.TV zdolali Strabag Bilíkova Pezinok 3:0 a vybojovali si pätnáste víťazstvo v extraligovom ročníku (15-3).

Nitrianky sa revanšovali Strabagu za januárovú prehru 1:3 z úvodného kola nadstavby. Od neúspechu v Pezinku zdolal tím UKF v hornej skupine každého z troch súperov, vďaka čomu si pred play-off v predstihu zabezpečil 2. miesto. Tretí v poradí Strabag, naopak, od výhry nad Nitrou nebodoval v troch dueloch po sebe (10-8).

V sobotu v predposlednom 5. kole nadstavby sa oba tímy predstavia domaUKF privíta lídra Sláviu EU Bratislava (17-1) a Strabag nastúpi proti Novému Mestu nad Váhom (7-11).

Extraliga žien – nadstavbová skupina 1.-4. – dohrávka 4. kola – streda:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:0 (16, 20, 28)
Rozhodovali: Szász a Sarka, bez divákov

UKF Nitra: Bodnárová 7, Vanessa 15, Krajčírová 2, E. Bočkay 16, Caroline 6, Ramajová 2, libero Španková (Veliká 6, N. Kubová 0, Kupčiová 5). Tréner: F. Bočkay.
Strabag: Kohútová 2, Soriová 8, Smiešková 4, Písečná 8, V. Kováčová 1, Tereza Hrušecká 10, libero Jančová (Trachová 3, Boledovičová 0, Sedláčková 3, T. Kerpčarová 1, Kucserová 0). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Viktória Veliká (UKF Nitra) – Tereza Hrušecká (Strabag)

Útočí blokárka Strabagu Tereza Hrušecká. FOTO: TASR

Priebeh: Domáce volejbalistky vstúpili do stretnutia lepšie, v prvom sete získali rozhodujúci náskok pri podaní kapitánky Bodnárovej (10:8, 16:8). V druhej časti Nitrianky otočili z 9:12 na 17:13, odrazili ešte jeden nápor hostiek (19:18, 24:18) a viedli 2:0.

Najviac vzruchu priniesol tretí set, v ktorom si Strabag utvoril šesťbodový náskok (9:9, 15:9). Nitrianky rýchlo dokázali súpera dobehnúť (18:18) a už za stavu 23:20 boli veľmi blízko k víťazstvu, napokon však ešte museli vybojovať dramatickú koncovku. Strabag sa dostal aj k trom setbalom (23:24, 24:25, 25:26), ale nepremenil ich a domáce svoj tretí mečbal využili, keď Argentínčanka Soriová zasmečovala do autu (30:28).

Líderky: Najviac bodov si pripísala nitrianska opora Erika Bočkay (16), sekundovala jej brazílska blokárka Vanessa (15), ktorá pomohla tímu aj 7 blokmi a najmä vďaka jej príspevku boli domáce nad sieťou dvakrát úspešnejšie (bloky 12:6). Z družstva Strabagu sa na dvojciferné číslo dostala blokárka Tereza Hrušecká (10).

Blokárka UKF Vanessa Silva v akcii. FOTO: TASR

František Bočkay, tréner UKF Nitra: „Dnes sme hrali, keď sme museli. Dali sme si jasnú úlohu, ktorú sme chceli v zápase splniť, a to sa nám podarilo najmä v prvom a druhom sete. Rozumiem, že je ťažko hľadať motiváciu v zápasoch, keď je o poradí už rozhodnuté, ale musíme k tomu pristúpiť zodpovednejšie. Som za víťazstvo rád, ale mohli sme sa k nemu dopracovať aj jednoduchšie. Nároky sú na nás kladené veľké, ale vysporiadaní s tým sme.“

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: „Vlažný zápas, v ktorom o nič nešlo a podľa toho to aj vyzeralo. Zabrali sme, keď bolo treba, ale chýbal tomu dôraz, precíznosť a presnosť. Rutina je zabijak.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Dnes boli hráčky UKF vo všetkých činnostiach jednotlivca lepšie. My sme mali šancu iba v treťom sete; škoda, že sme znova nevyužili šancu v koncovke podobne ako proti Slávii, určite by nám to pomohlo.“