SVF pomôže členom a klubom. Predstaví súbor opatrení v boji s koronavírusom

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič. FOTO: TASR

Slovenská volejbalová federácia (SVF) predstaví v najbližších dňoch súbor opatrení pre zmiernenie dopadov krízy v súvislosti s pandémiou koronavírusu v rámci činnosti SVF a jej členov. Vedenie federácie víta čiastočné otvorenie športovísk a verí v pozitívny vývoj situácie v krajine.

Súbor opatrení, ktoré by mali pomôcť členom SVF a klubom, bol hlavnou témou štvrtkového rokovania vedenia federácie. „Opatrení je veľa, snažili sme sa ich pripraviť tak, aby zasiahli do všetkých sfér v našom spektre. Týkajú sa mládežníckych trénerov, Oblastných výborov SVF, školských projektov CoolVolley v minivolejbale, klubov, plážového volejbalu a, samozrejme, aj činnosti sekretariátu. V najbližších dňoch plánujeme elektronicky zorganizovať zasadnutie Správnej rady, na ktorom prerokujeme všetky opatrenia a tie následne môžu vstúpiť do platnosti. Veríme, že opatrenia pomôžu klubom a členom SVF zvládnuť náročnú situáciu počas pandémie,“ povedal prezident SVF Martin Kraščenič.

SVF zároveň plánuje zintenzívniť komunikáciu s klubmi a Oblastnými výbormi. „V priebehu najbližších dní chceme usporiadať videokonferenciu so zástupcami klubov v jednotlivých zložkách, ktorým predstavíme opatrenia a zároveň chceme vedieť, v akej situácii sú naše kluby. Prial by som si, aby táto komunikácia bola pravidelná a aby sme sa aspoň na dvojtýždňovej báze navzájom informovali a aktualizovali stav,“ uviedol M. Kraščenič.

Vláda SR od stredy v rámci prvej fázy uvoľňovania opatrení proti šíreniu pandémie koronavírusu povolila čiastočné otvorenie vonkajších športovísk za dodržania hygienických predpisov. „Vnímame to pozitívne, je to nádej pre športy na Slovensku. My budeme spokojní, až keď sa dostaneme do športových hál a telocviční, ale sme radi, že aspoň v individuálnom režime sa vonku dá začať s určitou formou prípravy. Kontaktovali sme Úrad verejného zdravotníctva a čakáme na bližšie usmernenia, ktoré budeme následne komunikovať v rámci nášho hnutia. Plážový volejbal je považovaný za bezkontaktný šport, čo je príležitosť aspoň pre jednu časť nášho športu vrátiť sa k tréningu. Samozrejme, je to skvelá možnosť aj pre našich halových športovcov začať letnú prípravu na tráve či antuke, piesku alebo v horách. Volejbal sa vracia v týchto dňoch tam, kde pred 100 rokmi vznikol,“ doplnil prezident SVF.

Prvý muž slovenského volejbalu zároveň uistil kluby, že všetky doteraz komunikované termíny v súvislosti so súťažami SVF budú otvorené. „Na základe vývoja situácie s pandémiou sa termíny prihlášok do súťaží a podobné budú priebežne aktualizovať, rovnako termíny konferencií SVF, pripravovaných športovo-technických dokumentov a systému súťaží pre nový súťažný ročník,“ informoval M. Kraščenič.

Vedenie SVF je v pravidelnom kontakte so Slovenským olympijským a športovým výborom, ako aj ďalšími športovými zväzmi a Európskou volejbalovou konfederáciou (CEV). „Sme v kontakte aj s Ministerstvom školstva a tešíme sa pozitívnym aktivitám nového štátneho tajomníka. Sledujeme vývoj situácie a poskytujeme CEV priebežné informácie o stave pandémie v našej krajine. Zastavenie súťaží ovplyvňuje aj naše reprezentačné družstvá, ktoré už mali byť v prípade na Zlatú európsku ligu a naše juniorské výbery, ktoré mali v týchto dňoch odohrať kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. Práve dnes sa konalo zasadnutie Správnej rady CEV, po ktorom sme dostali nové informácie o zrušení Zlatej európskej ligy a možnom odložení kvalifikácií a mládežníckych majstrovstiev Európy v tomto roku. Volejbalovú verejnosť o tom budeme podrobnejšie informovať,“ uzavrel prezident SVF.