Superfinále pohára aj v RTVS! Oba zápasy odvysiela v priamom prenose

Ďalšia dobrá správa pre fanúšikov volejbalu! Blížiace sa historické Superfinále Slovenského pohára, prvý vrchol klubovej sezóny a boj o novú Trofej Štefana Pipu, nebude chýbať na obrazovkách RTVS! Verejnoprávna televízia ponúkne vo vysielaní Dvojky (:2) v priamych prenosoch oba finálové súboje, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 9. februára v Eurovia Aréne na Pasienkoch v Bratislave.

V ženskom finále si od 15.00 h zmerajú sily líder extraligovej tabuľky Strabag VC Bilíkova Pezinok a obhajca zlata Slávia EU Bratislava, v mužskom finále nastúpia o 18.00 h proti sebe TJ Slávia Svidník a úradujúci extraligový šampión VK OSMOS Prievidza.

Superfinále sme jednoznačne chceli dostať do televízneho vysielania a s ohľadom na to sme postupovali pri výbere termínu, keďže športová ponuka je v tejto fáze sezóny bohatá. Sme radi, že rokovania s RTVS boli úspešné a toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne,“ povedal zastupujúci generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

Superfinále Slovenského pohára na obrazovkách verejnoprávnej televízie je logickým vyústením doterajšej spolupráce SVF a RTVS na úspešnom projekte Palubovková streda, v rámci ktorého v tejto sezóne dostáva vo vysielaní Dvojky pravidelne priestor mužská Edymax extraliga aj ženská parfems.sk extraliga. Každý televízny duel sa hrá na špeciálnom volejbalom povrchu Gerflor, k dispozícii býva aj challenge systém VideoCheck. Dosiaľ posledný zápas, celkovo šiesty, medzi ženskými tímami UKF Nitra a Strabag Pezinok dosiahol v stredu 22. januára „reach“ 140-tisíc divákov.

„Prenosmi z najvyšších domácich súťaží sa usilujeme nadviazať na mimoriadne úspešný augustový šampionát žien EuroVolley v Bratislave. Naším cieľom je celoročne prezentovať volejbal ako kvalitný športový produkt. V spolupráci s RTVS pripravujeme každý priamy prenos na vysokej úrovni a dynamicky rastúci záujem divákov nás veľmi teší,“ doplnil T. Singer.

„Odozva projektu Palubovková streda dokazuje, že venovať sa domácemu športu má zmysel. Sme radi, že v SVF sme našli flexibilného partnera, v spolupráci s ktorým môžeme zvyšovať počet volejbalových prenosov v našom vysielaní,“ povedal Pavol Gašpar, vedúci Odboru priamych prenosov Sekcie športu RTVS.

Fanúšikovia sa okrem športových výkonov našich najlepších klubov môžu počas Superfinále tešiť aj na ďalšie jedinečné predstavenie. SVF rovnako ako počas letných majstrovstiev Európy žien v spolupráci s partnerom KVANT pripravuje pôsobivú audiovizuálnu šou. O zábavu sa postarajú obľúbený spíker Slavo JurkoDJ SlavecAngels Cheerleaders, pripravené budú aj súťaže o hodnotné ceny od Auto Lamač.

Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, pre skupiny fanúšikov sú pripravené zaujímavé zľavy.