Strabag vybojoval druhú výhru v nadstavbe, doma zdolal Nové Mesto

17. 02. 2021 – SVF + kluby

Hráčky Strabagu sa tešili z druhej výhry v nadstavbovej časti – opäť doma. FOTO: TASR

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok sa po štyroch týždňoch opäť tešili z víťazstva. Po troch prehrách v sérii si v stredajšej dohrávke 5. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto doma poradili po jednoznačnom priebehu v troch setoch s tímom VK Nové Mesto nad Váhom a súperovi vrátili prehru z januárového súboja na Považí (1:3). Štvrté Nové Mesto neuspelo v treťom dueli po sebe (bilancia 7-12), pre tretí Strabag to bola jedenásta výhra v ročníku (11-8).

Extraliga žien – nadstavbová skupina 1.-4. – dohrávka 5. kola – streda:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:0 (16, 21, 19)
Rozhodovali: Kováč a Tiršel, bez divákov

Strabag: Sedláčková 2, A. Trachová 11, Tereza Hrušecká 8, Písečná 18, Soriová 6, Smiešková 8, libero Jančová (V. Kováčová 1, Kohútová 0, Kucserová 0). Trénerka: E. Koseková.
Nové Mesto: Háberová 6, Hradecká 4, Martáková 4, Kuželová 4, Čierna 2, Richweissová 7, libero M. Vojtechová (Vassová 0, Štepanovská 2, Poláčiková 9, Blizmanová 0). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Zuzana Písečná (Strabag) – Lucia Poláčiková (Nové Mesto)

Priebeh: V prvom sete si domáce pomohli šnúrou bodov pri podaní Písečnej, aj vďaka jej trom esám odskočili na sedem bodov (6:6, 13:6) a do konca setu náskok ešte zvýšili. Hostky nezachytili ani úvod druhej časti, keď po blokoch Hrušeckej a Argentínčanky Soriovej razom prehrávali 2:8. Po štyroch bodoch Richweissovej v krátkom slede dokázali Novomešťanky znížiť na 10:13, ale o chvíľu už opäť výraznejšie zaostávali (11:18) a aj keď sa v koncovke k domácim priblížili (16:23, 21:24), vyrovnať už nestihli. Aj v treťom sete hostky doplatili na hluché pasáže, Strabag ušiel z 8:7 na 18:11 a zápas už bez problémov uzavrel.

Líderky: Rozdielovou hráčkou bola univerzálka domáceho tímu Zuzana Písečná, ktorá k piatim esám pridala tri bloky a celkovo pomohla družstvu 18 bodmi. Dvojciferný počet bodov dosiahla aj Ukrajinka Trachová (11), z hosťujúceho tímu sa k tejto méte priblížila len striedajúca univerzálka Poláčiková (9). Strabag dominoval v počte es (8:4) a suverénne v počte blokov (11:0).

Univerzálka Strabagu Zuzana Písečná útočí proti bloku Veroniky Richweissovej. FOTO: TASR

Zaujímavosti: Oba tímy pred blížiacim sa play-off čakajú na meno svojho štvrťfinálového súpera. Dozvedia sa ho v sobotu po záverečnom 6. kole nadstavby, keď sa v priamom súboji o 5. miesto stretnú domáca Trnava a Brusno – zdolaný bude v úvodnom kole vyraďovačky čeliť Strabagu, víťaz Novému Mestu.

Pezinčanky aj Novomešťanky budú v sobotu bojovať okrem extraligových bodov aj o postup do finále Slovenského pohára – Strabag sa na palubovke Slávie EU Bratislava pokúsi zmazať manko z prvého zápasu (1:3), Nové Mesto doma privíta hráčky Volley project UKF Nitra, ktorým v prvom meraní síl podľahlo 2:3.

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Tešíme sa z víťazstva. Dnes sme boli dobre takticky pripravení a vo veľkej miere sme tieto pokyny aj plnili. Konečne sme hrali aj lepšie v útoku a celkovo sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach.“

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: „Počas celého stretnutia sa nám nepodarilo dodržiavať taktické pokyny hlavne v obrane na sieti. V tejto činnosti nielen že sme nezaznamenali blok, ale pridali sme navyše veľa dotykov siete pri našej obrane. Suma sumárum, mínus 17 bodov – neprijateľné. Z toho logicky pramenila naša bezradná obrana v poli. V každom sete sme len kozmeticky upravovali nepriaznivý stav. Dobre hrajúce domáce hráčky mali celé stretnutie pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili. Gratulujem.“