STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – SLÁVIA EU BRATISLAVA 1:3

Ženská volejbalová extraliga v sobotu pokračovala tromi stretnutiami 11. kola základnej časti. Desiate víťazstvo v desiatom vystúpení vybojovali hráčky lídra poradia Slávie EU Bratislava, tentoraz uspeli v štyroch setoch na palubovke tretieho tímu tabuľky Strabagu Bilíkova Pezinok (bilancia 6-4). Štyri sety potrebovali na víťazstvo aj hráčky UKF Nitra, ktoré si doma poradili so štvrtým v poradí Novým Mestom nad Váhom (4-7) a aj za prítomnosti virtuálneho publika sa tešili z deviatej výhry v sezóne (9-1).

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – SLÁVIA EU BRATISLAVA 1:3 (-18, 18, -18, -16)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sarka, bez divákov

Strabag: Sedláčková 3, A. Trachová 10, Smiešková 13, Písečná 12, Soriová 16, Tereza Hrušecká 4, libero Jančová (Kucserová 0, Kohútová 0, V. Kováčová 1, T. Kerpčarová 0). Trénerka: E. Koseková.
Slávia EU: Raquel 13, Bruna 3, Šepeľová 19, Körmendyová 11, Doluda 2, Jelínková 11, libero Magdinová (A. Fričová 0, Palkovičová 13, Ella Erteltová 0, Bátovská 0, Hašková 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Agostina Soriová (Strabag) – Zuzana Šepeľová (Slávia EU)

„Slávistky“ stratili v Pezinku len tretí set v sezóne, ale aj po desiaty raz sa tešili z troch bodov. V prvom sete rozhodli vo svoj prospech pasážou v závere (17:16, 23:17), v druhej časti sa to podarilo Strabagu vďaka šesťbodovej šnúre (16:15, 22:15).

V treťom a štvrtom sete si Slávia vybudovala náskok už v úvode, vo štvrtej časti viedla dokonca 10:0 a bez problémov zápas uzavrela. Celkovo až deväť hráčok sa dostalo na dvojciferný počet bodov, najviac získala kapitánka Slávie Šepeľová (19).

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Proti Slávii EU sme podali celkom zlepšený výkon, ale na Sláviu, ktorá robí minimum chýb, to nestačilo. V druhom sete sme zvíťazili, lebo sme dobre takticky podávali a následne dobre bránili na sieti. V treťom a štvrtom sete Slávia mala zápas pod kontrolou a bola lepšie vo všetkých herných činnostiach. U nás podali zlepšený výkon smečiarky, čo súviselo aj s nahrávkou. Stále však robíme neskutočne veľa vlastných chýb. Musíme oveľa lepšie pracovať na tréningu, aby sme to potom mohli preniesť do zápasu. Gratulujem Slávii k zaslúženému víťazstvu.“

Martin Szabó, štatistik Slávie EU: „Začiatok prvého setu sme sa s Pezinkom ťahali bod po bode do stavu 5:8, keď sme urobili tri vlastné chyby. Koncovku setu sme ovládli presadením sa v útoku (62 %) a dobrou prácou na bloku (5). Domáce nás v druhom sete viac zatlačili podaním a odtlačili nás tak od siete, nevedeli sme sa presadiť v útoku. Domáce si tak urobili slušný náskok, ktorý sme už nedokázali zvrátiť. S príchodom Emy Palkovičovej sme zvýšili úspešnosť v útoku zo zóny 2, lepšie sme bránili na sieti a v poli. Celý set sme mali vo vlastných rukách a dotiahli sme ho do úspešného konca. Posledný set mám pocit, ako keby sa Pezinok už vnútorne vzdal. My sme ich zatlačili výborným servisom na Soriovú, čo nám veľmi pomohlo v obrane, keďže nemohli hrať kombinačne. Teší ma, že náš servis je čím ďalej tým agresívnejší. Chcel by som pochváliť celé družstvo, nie len tie, ktoré hrali, ale aj tie v ‚chlieviku‘. Každá jedna pomohla družstvu, či už na ihrisku alebo fandením. Sú veľmi dobrá partia.“