Strabag posledným semifinalistom, Brusnu opäť nepustil ani set

18. 03. 2021 – SVF + kluby

Hráčky Strabagu nebudú chýbať v semifinále. FOTO: Alexander Mistrík

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok skompletizovali zoznam semifinalistov play-off ženskej extraligy. Zverenky Evy Kosekovej potvrdili rolu favoritiek a vo štvrťfinálovej sérii zvládli aj druhý súboj s Piraňami Brusno, vo štvrtok v Slovenskej Ľupči zvíťazili rovnako ako v nedeľu doma v troch setoch.

Semifinálové série hrané na tri výhry sa začnú cez víkend, súperom Strabagu (3.) bude Volley project UKF Nitra (2.). Druhú dvojicu utvorili Slávia EU Bratislava (1.) a VK Nové Mesto nad Váhom (4.), prvé zápasy sú na programe v Bratislave a Nitre. Brusno sa spoločne s Hit UCM Trnava a VK Prešov predstaví v skupine o 5. – 7. miesto.

Grafika: SVF

Extraliga žien – štvrťfinále play-off (na 2 výhry) – druhý zápas – štvrtok:

VK PIRANE BRUSNO (6.) – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (3.) 0:3 (-20, -21, -21) – výsledok série 0:2, Strabag postúpil do semifinále
Rozhodovali: Smolko a Holčík, bez divákov

Brusno: Nikičová 7, Vrabcová 2, Belisariová 11, Ana Clara 6, Kvasnová 13, Tomková 7, libero Sujová (Dlhošová 2, Sanayová 1, T. Podhradská 0, Jančoková 0). Tréner: T. Štrajánek.
Strabag: Sedláčková 3, A. Trachová 9, Smiešková 8, Písečná 9, Soriová 11, Tereza Hrušecká 11, libero Jančová (V. Kováčová 0). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Lenka Kvasnová (Brusno) – Tereza Hrušecká (Strabag)

Priebeh: Strabag v každom zo setov položil základ úspechu už v prvej polovici, zakaždým si vypracoval náskok šiestich či siedmich bodov. Pirane síce v záveroch doťahovali, v každej časti dokázali znížiť na 20:23, ale hostky si závery ustrážili. Strabag počas celého stretnutia lepšie bránil, výrazne navrch mal v počte úspešných blokov (9:1). Najviac bodov získala domáca univerzálka Kvasnová (13), na strane Pezinčaniek blokárka Hrušecká a Argentínčanka Soriová (po 11).

Útočí blokárka Strabagu Ema Smiešková, blokuje Brazílčanka v službách Brusna Ana Clara. FOTO: Alexander Mistrík

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: „V každom sete si súper urobil náskok hneď na začiatku, hlavne zásluhou odvážneho podania. Naopak, my sme nevytvorili žiadny tlak na súpera a veľmi ťažko sa nám bránilo. Nemôžem hráčkam nič vyčítať, bojovali, snažili sa, ale stále to nie je ten optimálny výkon. Pezinok hral dnes veľmi dobre a zaslúžene zvíťazil.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Sme šťastné, že sme vyhrali 3:0 v Brusne a vyhrali celú sériu 2:0. Dnes sme hrali ešte lepšie ako doma. Celý zápas sme mali pod kontrolou. Dobrým podaním sme ich odtlačili od siete a následne sme dobre bránili na sieti aj v poli. Cieľ sme splnili a teraz sa už sústredíme na semifinále.“