Strabag Pezinok víťazom základnej časti, nezaváhali ani Slávia EU a Nitra

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok triumfovali v základnej časti ženskej parfems.sk extraligy 2019/2020. Pezinčanky spečatili prvenstvo v pondelkovom záverečnom 14. kole, keď v „trojkráľovom“ domácom súboji zvíťazili 3:1 (15, 17, -23, 21) nad Novým Mestom nad Váhom a natiahli šnúru extraligových výhier na deväť stretnutí. Zverenky Evy Kosekovej z trinástich zápasov prehrali jediný (bilancia 12-1) a získali 35 bodov.

nadstavbovej časti, ktorá sa začne v sobotu 11. januára, sa v skupine o 1. – 4. miesto predstaví aj štvrté Nové Mesto (bilancia 7-6) a dvojica Slávia EU Bratislava, Volley project UKF Nitra. „Slávistky“ ako obhajkyne titulu na záver prvej časti doma zdolali VK Prešov 3:0 (12, 16, 13) a obsadili 2. priečku (11-2, 32 b.), Nitranky zvíťazili na pôde nováčika VK Brusno v Slovenskej Ľupči rovnako v troch setoch (22, 16, 14) a s bilanciou 10-3 a 29 bodmi skončili tretie. V skupine o 5. – 7. miesto budú o čo najlepšie nasadenie pred play-off bojovať PrešovBrusno a Hit UCM Trnava, ktoré uzavreli základnú časť s identickou bilanciou (2-11).

Pezinčanky potrebovali na spečatenie celkového triumfu v prvej časti súťaže získať dva sety, čo sa im podarilo v najkratšom možnom čase. V treťom Novomešťanky otočili z 11:15 na 17:15 a znížili, ale vo štvrtom sete sa im nepodaril podobný kúsok, aj keď skorigovali z 15:20 na 20:21. Kristína Ráchelová sa blysla 7 blokmi, dva z nich prišli ako posledné dva body Strabagu v zápase. Dobrú formu potvrdila 20 bodmi Hráčka mesiaca december Lucia Herdová.

parfems.sk extraliga žien – základná časť – záverečné 14. kolo – pondelok:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:1 (15, 17, -23, 21)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Pivarček, 100 divákov

Pezinok: Sedláčková 2, Trachová 8, Ráchelová 13, Písečná 8, Herdová 20, Tereza Hrušecká 9, libero Jančová (V. Kováčová 3, Mattová 0, Trebichavská 2, Snopková 0, Smiešková 0). Trénerka: E. Koseková.
Nové Mesto: Rešutíková 3, Melicherová 13, Kuželová 7, Krajčírová 9, Martáková 12, Háberová 8, libero M. Vojtechová (Vassová 2, Balberčáková 3, Ledecká 0). Tréner: J. Šujan.

MVP: Kristína Ráchelová (Pezinok)

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Víťazstvom nad Novým Mestom sme chceli potvrdiť prvé miesto v tabuľke, čo sa nám aj podarilo. Prvé dva sety sme súpera zatlačili podaním a hráčky Nového Mesta nekládli skoro žiadny odpor, tak sme v druhom sete za stavu 16:8 dali príležitosť hráčkam z lavičky. V treťom sete nastal útlm; hráčky, ktoré sme prestriedali akoby vyšli z hernej koncentrácie, čo hráčky Nového Mesta využili, začali dobre podávať a následne dobre bránili na sieti aj v obrane. Vo štvrtom sete sme sa ťahali bod po bode do polovice setu, potom sme odskočili o pár bodov hlavne dobrým podaním a dotiahli zápas do víťazného konca. Ďakujem divákom, že nás prišli povzbudiť, aj keď bol sviatok a verím, že nám budú fandiť naďalej.“

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: „V prvom sete sme veľmi zle podávali. Tým sme pre domáce hráčky neboli veľkou hrozbou. V druhom sete sme pokračovali v nedôraznom výkone. V podstate až po prestriedaní na strane domácich sme stav setu len korigovali. Od tretieho setu sme ako – tak začali hrať volejbal. Zlepšili sme všetky herné činnosti a uhrali kolektívne koncovku. Vo štvrtom sete sme mali šance stav zápasu vyrovnať, ale domáce hráčky v koncovke ubránili ťažké lopty v poli, ešte ťažšie uhrali pri vykrývaní svojich spoluhráčok a set si tak nenechali zobrať. Gratulujem súperkám k líderskej pozícii, dnes boli tiež určite lepšie.“