Strabag na víťaznej vlne, v dohrávke hladko zdolal Trnavu

08. 11. 2020 – SVF + kluby

Hráčky Strabagu Bilíkova uspeli aj v druhom víkendovom súboji. FOTO (ilus.): TASR

Druhé extraligové víťazstvo v priebehu dvoch dní a štvrté v sérii vybojovali v nedeľu volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok. V opakovanom zápase 5. kola základnej časti, ktorý 17. októbra v Pezinku nedohrali, si v bratislavskom Dome športu poradili s tímom Hit UCM Trnava hladko 3:0 (16, 15, 11).

Trnavčanky nastúpili v základnej zostave aj so skúsenou smečiarkou Veronikou Jakábovou, ktorá v sobotu doma proti Brusnu (3:0) absolvovala extraligový návrat po viac než roku a pol. Hostky v prvom aj druhom sete viedli 9:8, ale Strabagu sa v oboch úvodných setoch podaril identický obrat na 14:9 a zostávajúci priebeh bez problémov kontroloval. Strabag mal výraznú prevahu najmä v útoku – s 55-percentnou úspešnosťou v porovnaní s 27 percentami na strane Trnavy

Opäť sa darilo blokárke Eme Smieškovej, po 21 bodoch v sobotňajšom domácom súboji s Prešovom (3:0) si tentoraz pripísala 5 blokov (celkovo 9 b.). Líderkou štatistík bola s 13 bodmidomáca univerzálka Zuzana Písečná

Strabag po víkendovom šesťbodovom zisku má na konte 15 bodov (bilancia 5-2) a upevnil si 3. pozíciu za Sláviou EU Bratislava (8-0) a Volley project UKF Nitra (6-1). Trnavčankám patrí s 9 bodmi (bilancia 3-4) v tabuľke 5. priečka. Oba tímy sa budúcu sobotu (14. 11.) v 9. kole predstavia u súperov – Trnava v Prešove a Strabag na palubovke Nitry, pričom v prípade trojbodovej výhry sa môže posunúť na 2. miesto práve pred UKF.

Extraliga žien – základná časť – dohrávka 5. kola – nedeľa:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – HIT UCM TRNAVA 3:0 (16, 15, 11) /v Dome športu v Bratislave/
Rozhodovali: Sarka a Schimpl, bez divákov

Strabag: Laučíková 0, A. Trachová 8, Smiešková 9, Písečná 13, Soriová 6, Tereza Hrušecká 9, liberá Jančová a Mattová (Sedláčková 3, Kucserová 2, V. Kováčová 1, T. Kerpčarová 3). Trénerka: E. Koseková.
Trnava: Konárová 7, Límová 2, Povrazníková 9, Jakábová 3, R. Vojtechová 1, Grófová 0, liberá Sedlářová a Magulová (Sivičeková 1, S. Ondrejková 0, Sukovská 0, Vasková 0, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Zuzana Písečná (Strabag) – Veronika Jakábová (Trnava)

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Čakala som od hráčok Trnavy väčší odpor, už len preto, že sa zápas opakoval a ony budú chcieť ukázať toho viac ako v prvom nedohranom zápase (z ich strany) v Pezinku. Celý zápas sme mali pod kontrolou. Podali sme koncentrovaný výkon. A dnes som bola spokojná s útokom. Záverom: Úplne nie som stotožnená s tým, že Trnava v prvom zápase odmietla dohrať zápas (nehľadiac na to, kto spravil chybu), pretože teraz, keď sa niekomu niečo nebude zdať v zápase, môže sa zbaliť a odíde zo zápasu.“

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Dokázali sme držať krok iba v úvode prvého a druhého setu. Jednoznačne sme prehrali prostredné pasáže. Tretí set už bol s množstvom chýb na našej strane a výborne podávajúci Pezinok si to už len dohral.“