Slávia zvíťazila aj v Pezinku, od titulu ju delí jedna výhra

07. 04. 2021 – SVF + kluby

„Slávistky“ uspeli aj v druhom finálovom súboji. FOTO: RED line Photo

Volejbalistky Slávie EU Bratislava delí už len jedna výhra od rekordného 19. extraligového titulu. „Slávistky“ v stredajšom druhom finálovom stretnutí zvíťazili na palubovke Strabagu VC Bilíkova Pezinok tesne 3:2 a v sérii na tri výhry vedú 2:0 na zápasy. Zisk majstrovskej trofeje môže tím trénera Michala Matušova spečatiť v sobotu v domácom prostredí.

Grafika: SVF

Extraliga žien – finále play-off (na 3 výhry) – druhý zápas – streda:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (3.) – SLÁVIA EU BRATISLAVA (1.) 2:3 (23, -16, -12, 19, -8) – stav série 0:2
Rozhodovali: Sarka a Juráček, bez divákov

Strabag: Sedláčková 2, A. Trachová 13, Tereza Hrušecká 8, Písečná 15, Soriová 11, Smiešková 4, libero Jančová (V. Kováčová 1, T. Kerpčarová 2, Kohútová 2, Kucserová 2, Boledovičová 1). Trénerka: E. Koseková.
Slávia: Bruna 4, Šepeľová 26, Körmendyová 4, Doluda 15, Jelínková 11, Raquel 13, libero Magdinová (Palkovičová 1, Ella Erteltová 0, A. Fričová 1, Hašková 1, Páneková 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Agostina Soria (Strabag) – Zuzana Šepeľová (Slávia EU)

Útočí kapitánka Slávie Zuzana Šepeľová, autorka 26 bodov. FOTO: RED line Photo

Priebeh: Strabag vstúpil do zápasu lepšie, utvoril si štvorbodový náskok (11:7). Slávia neskôr vyrovnala na 14:14, ale domáce opäť ušli (21:17) a v závere napokon premenili posledný tretí setbal. Ďalšie dve dejstvá jasne patrili hostkám, ktoré súperkám zakaždým odskočili, v setoch uspeli výrazným rozdielom a otočili na 2:1. „Slávistkám“ patril aj úvod štvrtého setu (7:4), Strabag však otočil vývoj (12:8, 17:12) a vynútil si tajbrejk. V ňom Slávia rozhodla šnúrou šiestich bodov (6:4, 12:4) a v závere premenila druhý mečbal.

Líderky: Výborným výkonom sa prezentovala kapitánka Slávie Šepeľová, ktorá získala 26 bodov (4 esá, 2 bloky). Na strane Strabagu bola bodovou líderkou univerzálka Písečná (15). Oba tímy si pripísali po 11 blokov, v počte es mali v druhom finále navrch domáce (11:6).

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Zápas sme začali výborne, dobre sme podávali, útočili, bránili. V druhom sete pri stave 11:9 pre Sláviu zrazu nastal skrat a my sme prestali hrať, a to isté bolo v treťom sete. Robili sme veľmi veľa chýb. Som rada, že sme sa vo štvrtom sete znova našli a začali bojovať, plniť taktické veci a dotiahli sme zápas do tajbrejku. V piatom sete bola Slávia od začiatku lepšia a zaslúžene vyhrala. Hráčky Slávie ukázali útočný a hlavne mentálny potenciál. V tom je najväčší rozdiel.“

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Dnes sme hrali ako na hojdačke. Od začiatku nás domáce zatlačili najmä podaním a následne sa chytali aj vo fáze blok – obrana. Akonáhle sme prepli na iný level a hrali svoj štandard v útoku, tak to išlo veľmi dobre. Musíme sa však vyvarovať pasáží, v ktorých sa ponúkame na loptu a nie sme dôslední v kvalite herných činností. Na druhej strane som rád, že vezieme víťazstvo z Pezinka. Séria pokračuje v Dome športu.“

Foto: Igor Urban