Slávia v prvom finále doma zdolala Strabag v troch setoch

03. 04. 2021 – SVF + kluby

„Slávistky“ doma vstúpili do finálovej série víťazne. FOTO: RED line Photo

Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili 3:0 nad Strabagom VC Bilíkova Pezinok v sobotňajšom domácom prvom stretnutí finále extraligového play-off a v sérii na tri výhry sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Druhý súboj je na programe v stredu v Pezinku.

Grafika: SVF

Extraliga žien – finále play-off (na 3 výhry) – prvý zápas – sobota:

SLÁVIA EU BRATISLAVA (1.) – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (3.) 3:0 (20, 22, 19) – stav série 1:0
Rozhodovali: Sarka a Tiršel, bez divákov

Slávia EU: Ella Erteltová 2, Šepeľová 10, Körmendyová 6, Doluda 13, Jelínková 7, Raquel 16, libero Magdinová (A. Fričová 1, Bruna 2, Hašková 0). Tréner: M. Matušov.
Strabag: Sedláčková 0, A. Trachová 11, Smiešková 8, Písečná 8, V. Kováčová 4, Tereza Hrušecká 7, libero Jančová (Kohútová 1, Kucserová 0, Soriová 7, T. Kerpčarová 3). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Raquel Löff (Slávia EU) – Skarleta Jančová (Strabag)

Priebeh: Tréner Slávie Matušov poslal od začiatku na palubovku nahrávačku Erteltovú, Brazílčanka Bruna sa dostala do hry z lavičky. „Slávistky“ v prvom sete rýchlo získali náskok (9:4), v koncovke po päťbodovej šnúre viedli 21:13 aj 23:14 a aj keď hostky ešte skorigovali (24:20), domáce si už set nenechali vziať. Najvyrovnanejšia bola druhá časť, v ktorej Slávia ušla z 12:12 na 18:13, Strabag rýchlo manko zmazal (20:20), ale v závere od stavu 22:22 bodovali už len domáce, ktoré v treťom sete opäť odskočili súperkám v prostrednej pasáži (9:9, 15:10) a dokráčali k prvému víťazstvu v sérii.

Líderky: Najviac bodujúcou hráčkou zápasu bola so 16 bodmi Brazílčanka Raquel, ktorá sa blysla 7 blokmi. Na strane hostiek ako jediná dosiahla dvojciferný počet bodov ukrajinská smečiarka Trachová (11).

FOTO: RED line Photo

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Splnili sme stanovenú taktiku a aj keď súper, myslím si, vedel, čo chceme hrať, mal problém brániť náš útok najmä od úvodu. Do toho sme výborne podávali. Vyšli nám niektoré útočné kombinácie v správnych momentoch. Máme za sebou prvý dôležitý krok, ale cesta býva dlhá a tŕnistá. Tam, kde nám to dnes škrípalo, musíme pridať a v tých pasážach zatlačiť. Zanalyzujeme, pripravíme sa a do Pezinka pôjdeme bojovať o ďalšie víťazstvo.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Dnes nie som spokojná, napriek tomu, že sme mali dobré pasáže v každom sete. Nešlo nám podanie podľa predstáv, Slávia mohla hrať rýchlo v útoku a my sme takticky zle bránili na sieti aj v obrane hlavne v prvom a na konci tretieho setu. Dúfam, že doma podáme lepší a hlavne koncentrovanejší výkon a že budeme trpezliví v dohrávaní po obrane. Dnes sme sa veľmi ponáhľali a urobili veľa bodov pre súpera. Gratulujeme Slávii EU k zaslúženej výhre.“