Slávia EU v šlágri zdolala Strabag, na víťaznej vlne aj Nitra, Brusno sa tešilo doma

10. 10. 2020 – SVF + kluby

„Slávistky“ zvládli domácu súťažnú premiéru v Dome športu. FOTO: TASR/Martin Baumann

Tri stretnutia ponúkol sobotňajší program 4. kola základnej časti ženskej volejbalovej extraligy a vo všetkých sa zrodili trojsetové víťazstváSlávia EU Bratislava pri domácej premiére v Dome športu zdolala Strabag VC Bilíkova Pezinok, pripísala si tretie víťazstvo v novej sezóne a opäť bez straty jediného setu (9:0). Bez prehry zostáva aj Volley project UKF Nitra, ktorý zvládol duel na pôde VK Nové Mesto nad Váhom a so štyrmi výhrami je priebežne na čele neúplnej tabuľky. Po troch prehrách za sebou sa z víťazstva opäť tešili Pirane Brusno, doma si poradili s VK Prešov.

Slávistky“ si po odchode z haly Mladosť prvýkrát vyskúšali domáce prostredie v Dome športu, samozrejme, vzhľadom na platné nariadenia v atmosfére s minimom prítomných. V drese Strabagu po prvý raz v sezóne nastúpia argentínska smečiarka Soriová a s 15 bodmi bola líderkou hostiek, jej krajanka blokárka Polanisová do diania nezasiahla.

V prvom sete Strabag viedol 19:15, ale Slávia zmazala stratu, premenila druhý setbal a druhú časť jasne ovládla. V treťom sete hostky prehrávali 10:19, znížili ešte na 19:21, ale záver patril Slávii, ktorú k triumfu bodovo potiahli smečiarka Šepeľová (19) a brazílska blokárka Raquel (17).

Extraliga žien – základná časť – 4. kolo – sobota:

SLÁVIA EU BRATISLAVA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:0 (24, 18, 19)
Rozhodovali: Královič a Viktoríni-Lisá

Slávia EU: Bruna 3, Šepeľová 19, Körmendyová 2, Doluda 12, Jelínková 6, Raquel 17, libero Magdinová (Bátovská 0, Ella Erteltová 0, Palkovičová 3). Tréner: M. Matušov.
Strabag: Sedláčková 2, Soriová 15, Smiešková 6, Písečná 5, T. Kerpčarová 3, Tereza Hrušecká 7, libero Jančová (Kohútová 1, A. Trachová 0, V. Kováčová 2). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Zuzana Šepeľová (Slávia EU) – Skarleta Jančová (Strabag)

Radosť hráčok Strabagu po zisku bodu. FOTO: TASR/Martin Baumann

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Odhliadnuc od polovice prvého setu, kde sme spravili množstvo technických chýb – a to niektorých štatistikou nevyjadrených – sme dnes hrali veľmi dobre. Útočne sme dominovali, a to, že sme diktovali tempo hry, teší tak, ako dnešný kolektívny výkon.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Po prvom sete, v ktorom sme hrali dobre a prehrali v koncovke o dva body, som si myslela, že ešte zvýšime tlak na súpera, a stal sa opak. Sklonili sme hlavy a vôbec sme nebojovali. Slávia hrala veľmi dobre a my sme sa trápili na prihrávke a hlavne v útoku. V treťom sete bolo ešte pár svetlých chvíľ, ale na dobre hrajúcu Sláviu EU to nestačilo.“