Šláger v Pezinku korisťou lídra, Slávia EU opäť bez bodov

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok nenašli premožiteľky ani v jedenástom zápase parfems.sk extraligy v sérii. Pezinčanky si v nedeľňajšom šlágri 2. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto doma poradili 3:1 (17, 16, -23, 21) s obhajcom titulu Sláviou EU Bratislava a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky. „Slávistky“ v nadstavbe ešte nebodovali; nevyužili možnosť vrátiť sa na 2. priečku, z ktorej ich v sobotu zosadil Volley project UKF Nitra.

Slávistky“ v prvom sete viedli 15:12, ale z nasledujúcich 22 bodov získali len dva a razom mali pred sebou manko setu a skóre 0:7 v druhej časti. Domáce Pezinčanky získali aj druhý set, v treťom viedli 15:10, ale hostky vyrovnali (17:17), v koncovke sa ako prvé dostali k setbalu a príležitosť zásluhou Zuzany Šepeľovej hneď využili (25:23). Vo štvrtom sete tím Strabagu päťbodovou šnúrou otočil z 11:12 na 16:12 a aj keď sa Slávia ešte viackrát priblížila na jeden bod (naposledy 20:21), manko už nezmazala. Mečbal premenila ukrajinská legionárka Anastasija Trachová.

Na snímke radosť hráčok Pezinka v zápase druhého kola nadstavbovej časti Parfems extraligy žien vo volejbale v skupine o 1.-4. miesto medzi Strabag VC Bilíkova Pezinok – VK Slávia EU Bratislava 19. januára 2020 v Pezinku. FOTO TASR – Michal Svítok

Aj v treťom vzájomnom súboji sa tak z víťazstva tešil domáci tím, Pezinok po druhom triumfe za sebou vedie (2-1). Najbližšie si tieto družstvá zmerajú sily na Superfinále Slovenského pohára v nedeľu 9. februára v Eurovia Aréne v Bratislave.

Slávistky“ nezvíťazili ani v treťom stretnutí po sebe – počas uplynulých ôsmich dní dvakrát nestačili na UKF Nitra (1:3, 1:3), aj keď v stredu v semifinálovej odvete Slovenského pohára pod Zoborom triumfom v zlatom sete napokon vybojovali postup.

Štyri kolá pred koncom nadstavbovej časti má Pezinok (bilancia 14-1, 41 bodov) na konte o dve víťazstvá viac než UKF Nitra (12-3, 34 b.) a o tri viac než Slávia EU (11-4, 32 b.). Na celkový triumf v nadstavbe a priamy postup do semifinále play-off postačia Pezinčankám v zostávajúcom priebehu dve víťazstvá a zisk 6 bodov.

Najbližšie sa líderky tabuľky predstavia v Nitre – v stredu 22. januára o 18.00 h v ďalšom televíznom zápase na Dvojke RTVSSlávia EU bude o premiérové body v druhej časti bojovať v sobotu (25. 1.) doma proti štvrtému tímu poradia VK Nové Mesto nad Váhom (7-8, 23 b.).