Pezinčanky v 1. kole extraligy do Prešova, vo štvrťfinále SP aj Brusno proti UKF Nitra

V sídle Slovenskej volejbalovej federácie v Bratislave sa v utorok uskutočnil žreb extraligy žien a Slovenského pohára žien pre súťažný ročník 2020/2021. Prvý z konečného poradia minulej sezóny Strabag VC Bilíkova Pezinok pocestuje v úvodnom kole najvyššej súťaže (19. septembra) do Prešova, rekordný majster Slávia EU Bratislava nastúpi na palubovke Nového Mesta nad Váhom.

Ambiciózne Pirane Brusno na úvod privítajú Hit UCM TrnavaVolley project UKF Nitra si doma zmeria sily s reprezentačným výberom Projekt RD SVF. Loptičky z osudia vytiahla reprezentantka SR Skarleta Jančová, libero Strabagu VC.

V ženskej extralige sedmička a Projekt RD SVF

V extralige žien bude štartovať sedem tímov z minulého ročníka a mimoriadne zaradený reprezentačný výber „Projekt RD SVF„, ktorý bude hrať domáce zápasy v hale Olympia v Nitre a predstaví sa v základnej aj nadstavbovej časti. Ako je známe, možnosť účinkovania medzi elitou napokon nevyužili prvoligové tímy VA UNIZA Žilina a ŠVK Pezinok.

Základnú časť tvorí 14 kôl, záverečné je na programe 12. decembra. Šesťkolová nadstavba s dvoma štvorčlennými skupinami (1. – 4., 5. – 8.) vyvrcholí 27. februára. V play-off, ktoré odštartuje 6. marca, sa predstaví sedmička účastníkov – bez Projektu RD SVF – pričom víťaz nadstavby postúpi priamo do semifinále. Majster bude známy najneskôr 17. apríla, siedmeho z konečného poradia extraligy čaká prelínacia súťaž proti celkovému víťazovi 1. ligy.

Na snímke vľavo slovenská volejbalová reprezentantka Skarleta Jančová a vpravo súažný komisár Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ján Danèík počas žrebu volejbalovej extraligy a Slovenského pohára žžien 18. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR – Pavel Neubauer *** Local Caption *** žžreb extraligy a SP žžien volejbalová lopta trofej

V pohárovom štvrťfinále tri súboje

Slovenskom pohári sa predstaví sedem extraligových klubov, obhajca trofeje a prvý z konečného poradia extraligy 2019/2020 Strabag VC má vo štvrťfinále voľno. Jeho semifinálovým súperom bude na základe vyžrebovaného pavúka postupujúci z dvojice Slávia EU – Prešov. Zostávajúce dve dvojice štvrťfinále utvorili Pirane Brusno s UKF Nitra a Nové Mesto nad Váhom s Trnavou.

Štvrťfinále (21. 10., 4. 11.) aj semifinále (25. 11., 9. 12.) sa hrá na odvety. Víťazi postúpia do spoločného Superfinále žien a mužov, ktoré by sa malo uskutočniť počas víkendu 6. – 7. februára 2021.

V utorok vyžrebovali aj 1. ligu mužov a žien1. ligu juniorov a junioriek a ďalšie mládežnícke súťaže. Žreb extraligy mužov a Slovenského pohára mužov 2020/2021 sa uskutoční v neskoršom termíne z dôvodu prebiehajúcich arbitrážnych konaní.

EXTRALIGA ŽIEN 2020/2021

Žreb 1. kola základnej časti – 19. septembra:
VK Nové Mesto nad Váhom – Slávia EU Bratislava
VK Pirane Brusno – Hit UCM Trnava
VK Prešov – Strabag VC Bilíkova Pezinok
Volley project UKF Nitra – Projekt RD SVF

Termíny extraligy žien:
základná časť (19. 9. – 12. 12.) – kompletný rozpis TU
nadstavbová časť (19. 12. – 27. 2.)
play-off (6. 3. – 17. 4.)

SLOVENSKÝ POHÁR ŽIEN 2020/2021

Žreb 1. kola (štvrťfinále):
Strabag VC Bilíkova Pezinok – voľno
Slávia EU Bratislava – VK Prešov
VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra
VK Nové Mesto nad Váhom – Hit UCM Trnava

Termíny SP žien:
štvrťfinále (prvé zápasy 21. 10., odvety 4. 11.)
semifinále (prvé zápasy 25. 11., odvety 9. 12.)
finále (počas víkendu 6. – 7. 2.)