Pezinčanky uzavreli rok výhrou nad Prešovom a na čele, víťazne aj Nové Mesto a Slávia EU

Pezinčanky natiahli šnúru extraligových víťazstiev. FOTO (ilus.): Michal Smrčok

Volejbalistky lídra ženskej parfems.sk extraligy Strabagu VC Bilíkova Pezinok vo svojom záverečnom súťažnom vystúpení v kalendárnom roku 2019 zvíťazili doma v rámci predposledného 13. kola nad VK Prešov 3:0 (15, 10, 12) a o krok sa priblížili k celkovému triumfu v základnej časti. Na spečatenie prvenstva im postačí bod z domáceho súboja záverečného 14. kola proti VK Nové Mesto nad Váhom, ktorý je na programe v pondelok 6. januára.

Počas poslednej predvianočnej soboty odohrali večer ešte dve stretnutia 13. kola: Nové Mesto si doma poradilo s nováčikom VK Brusno 3:0 (20, 18, 11) a úradujúci majster Slávia EU Bratislava uspel na palubovke Hit UCM Trnava rovnako v troch setoch (11, 16, 14).

Pezinčanky nastúpili doma netradične o 14.00 h. V zápase proti Prešovčankám potvrdili tabuľkové postavenie a dominovali. K ôsmemu extraligovému víťazstvu za sebou prispeli dvojciferným počtom bodov striedajúca Katrin Trebichavská (13), Anastasija Trachová (12) a MVP Kristína Ráchelová (11), ktorá si pripísalá 3 esá a 6 blokovPrešov a Pezinok si zmerali sily počas ostatných dvoch mesiacov už po štvrtý raz, Strabag zvládol aj prvú ligovú konfrontáciu a oba štvrťfinálové zápasy v Slovenskom pohári.

parfems.sk extraliga žien – základná časť – 13. kolo – sobota:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – VK PREŠOV 3:0 (15, 10, 12)
Rozhodovali: D. Dovičovič ml. a B. Kováč, 100 divákov

Pezinok: Herdová 9, Smiešková 8, Sedláčková 3, Trachová 12, Ráchelová 11, Písečná 1, libero Jančová (Trebichavská 13, Mattová 2, V. Kováčová 0). Trénerka: E. Koseková.
Prešov: Dudarenková 6, Lukáčová 4, Vrabcová 0, Pisarčíková 3, Gavronová 3, Sviteková 6, libero Nehilová (Jurkovičová 1, Novotná 0, Štieberová 0). Tréner: R. Németh.

MVP: Kristína Ráchelová (Pezinok)

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Dnes sme podali veľmi dobrý a koncentrovaný výkon. Prešovu sme od začiatku prvého setu nič nedovolili a v ďalšom priebehu hry hráčky Prešova pôsobili odovzdane. Teraz si môžeme spokojne užiť sviatky a trochu si oddýchnuť. Ďakujeme našim fanúšikom a všetkým prajeme krásne Vianoce a šťastný nový rok.“

Roman Németh, tréner Prešova: „Pezinok nám rýchlo a bezbolestne odovzdal vianočnú nádielku, do prestriedanej pezinskej zostavy na konci trošku zatlačila mladá Lukáčová, inak by som sa hanbil viac, ako sa hanbím. Všetkým priaznivcom volejbalu prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov.“