Pezinčanky po výhre v šlágri predstihli Sláviu, Trnava a Nitra zvíťazili u súperov

Strabag Pezinok doma nepripustil žiadnu drámu. FOTO (ilus.): Michal Smrčok

Volejbalistky aktuálneho lídra parfems.sk extraligy Strabagu VC Bilíkova Pezinok podľa predpokladov zvládli štvrtkový domáci prvý zápas semifinále Slovenského pohára, nad hráčkami extraligového nováčika VK Brusno zvíťazili jednoznačne 3:0 (16, 11, 14) a priblížili sa k postupu na februárové SuperfinálePezinčanky počas celého priebehu stretnutia dominovali vo všetkých činnostiach, v odvete (15. 1.) na palubovke súperiek im postačí na spečatenie postupu zisk dvoch setov.

Dvojciferný počet bodov dosiahli tri domáce volejbalistky – smečiarky Lucia Herdová (12) s Anastasijou Trachovou (10) a blokárka Kristína Ráchelová (11). Cenu MVP získala blokárka Tereza Hrušecká, autorka 9 bodov. Pezinok si udržal tohtosezónnu nezdolanosť v hale SOŠ v domácich súťažiach.

Superfinále Slovenského pohára sa uskutoční v nedeľu 9. februára 2020 v Eurovia Aréne (ŠH Pasienky) v Bratislave. Víťaz dvojzápasu Pezinok – Brusno sa v ňom stretne s úspešným z dvojice Slávia EU Bratislava – Volley project UKF Nitra. „Slávistky“ ako obhajkyne zlata v stredu v prvom zápase zvíťazili doma 3:0.

Slovenský pohár žien – semifinále – prvý zápas – štvrtok:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – VK BRUSNO 3:0 (16, 11, 14)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sarka, 50 divákov

Pezinok: Sedláčková 2, Trachová 10, Ráchelová 11, Písečná 5, Herdová 12, Tereza Hrušecká 9, libero Jančová (Snopková 1, Trebichavská 2, Smiešková 0, Mattová 1, Marušinová 0). Trénerka: E. Koseková.
Brusno: V. Silvová 7, Delsinová 0, Dlhošová 4, Jančoková 4, Fasulevová 4, Štubniaková 1, libero B. Patáková (Kollárová 0, Tomková 2, Homolová 3). Tréner: L. Šmída.

MVP: Tereza Hrušecká (Pezinok)

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Brusno dnes nekládlo žiadny odpor, tak to bolo iba o nás. Tešíme sa z víťazstva za tri body.“

Lukáš Šmída, tréner Brusna: „Súper potvrdil svoju kvalitu, my sme dnes opäť nehrali dobre. Niektoré úseky nám vychádzali, ale bolo ich veľmi málo. Najviac ma mrzí fakt, že môjmu družstvu verím a viem, že vieme zahrať omnoho lepšie, ale už dlhší čas sa nám nedarí podať dobrý výkon. Netrúfam si odhadnúť, či by bol náš dobrý výkon odmenený víťazstvom alebo možno aspoň víťazstvom nejakého setu, možno tesnou prehrou v koncovke. S takýmto slabým tímovým výkonom sa však ťažko dostať vôbec nad hranicu 15 bodov v sete. Chceli sme si aj trošku pošetriť hráčky na sobotňajší zápas, ktorý je pre nás momentálne dôležitejší. Stále však hlavne verím v bojovný výkon v odvete. Kožu lacno nepredáme!“

Branislav Matejovský, asistent trénera Brusna: „Na dnešný zápas sme sa veľmi tešili, pretože sme dúfali, že môžme prekvapiť súpera. Žiaľ, nakoľko máme aj nejaké zranenia a hráčky sa nám doliečujú, nebolo to dnes ideálne z našej strany. Vzhľadom na to si dnes zahrala aj lavička a veríme, že odvetný zápas odohráme v novom roku oveľa lepšie.“

Extraliga Ženy 1. časť