Pezinčanky po obrate v Mladosti víťazkami nadstavby, štvrťfinálové dvojice play-off sú známe

Pezinčanky si v priebehu šiestich dní opäť poradili so Sláviou EU. FOTO: TASR/Pavel Neubauer

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok, čerstvé šampiónky zo Superfinále Slovenského pohára, získali v aktuálnej sezóne aj druhé z troch možných prvenstiev v parfems.sk extralige – po základnej časti ovládli aj nadstavbovú skupinu o 1. – 4. miesto a zabezpečili si priamy postup do semifinále play-off. Pezinčanky spravili posledný krok k triumfu v nadstavbe v sobotu v rámci predposledného 5. kola víťazstvom 3:1 (-22, 19, 21, 12) na palubovke obhajcu titulu Slávie EU Bratislava.

Ďalší súboj Slávie a Pezinka v priebehu šiestich dní prilákal na tribúny haly Mladosť 400 divákov. Domáce volejbalistky potešili fanúšikov ziskom prvého setu, keď v závere ustáli comeback súperiek (z 13:20 na 22:23). Druhá časť patrila Pezinku, ktorý v dôležitej koncovke tretieho setu otočil z 18:20 na 25:21 a po raketovom nástupe do štvrtého dejstva (7:0, 14:2) si bez problémov prišiel po trojbodový úlovok. Pezinok bodmi potiahli k triumfu Lucia Herdová (18) a Anastasija Trachová (17), domáca Darja Doluda si pripísala 20 bodov.

MVP Superfinále Slovenského pohára Tereza Hrušecká v útoku. FOTO: TASR/Pavel Neubauer

Po sobote je definitívne známe konečné poradie v hornej skupine: z prvej priečky pôjde do play-off Strabag Pezinok, z druhej Volley project UKF Nitra, z tretej Slávia EU a zo štvrtej VK Nové Mesto nad Váhom. Obhajkyniam zlata „slávistkám“ nadstavba nevyšla podľa predstáv – s Pezinkom a Nitrou prehrali všetky štyri zápasy. Celkovo v tejto sezóne z 11 stretnutí proti týmto dvom súperom vybojovali tri víťazstvá, všetky doma.