PARFEMS.SK EXTRALIGA ŽIEN – 4. KOLO NADSTAVBY – SOBOTA

V šlágri 4. kola nadstavbovej časti parfems.sk extraligy žien vyhrali volejbalistky UKF Nitra nad majstrovskou Sláviou EU v dráme 3:2 a natiahli sériu víťazstiev na deväť duelov. Líder tabuľky Strabag Pezinok vyhral v Novom Meste nad Váhom 3:0 a v skupine o 5.-7. miesto zvíťazilo posledné Brusno nad Prešovom 3:2.
Skupina o 1.-4. miesto:VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 0:3 (-21, -18, -20)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Kohút, 300 divákov.

N. Mesto: Martáková 12, Háberová 3, Rešutíková 1, Melicherová 12, Balberčáková 1, Krajčírová 13, libero Vojtechová (Vassová 0, Kuželová 3, Ledecká 0). Tréner: J. Šujan.
Pezinok: Snopková 4, Trach 8, Ráchelová 9, Písečná 11, Herdová 13, Tereza Hrušecká 16, libero Jančová (Sedláčková 1, Kucserová 0, Trebichavská 0, Kováčová 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Tereza Hrušecká (Strabag Pezinok)

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta nad Váhom: „Po posledných zápasoch som čakal, že formu stabilizujeme. V stredu sme odohrali veľmi dobrý prípravný zápas proti Trnave, kde nám nie nechýbalo a zaznamenali sme kontrolované víťazstvo. S tým sme chceli nastúpiť aj do tohto zápasu, ale bohužiaľ opak bol pravdou. Absolútne nie som spokojný s našim výkonom. Chceli sme od úvodu zatlačiť súpera servisom, aby parametrové družstvo Pezinka nevyužívalo blokárky na útoku, ale podávali sme slabo. Pezinok hral to, čo potreboval, aby si postrážil tri body. My musíme ísť do ďalšieho zápasu s pokorou a prehodnotíme si to. Doma si predstavujem výkon s úplne iným nasadením ako dnes. Fanúšikom ďakujem za podporu.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Zápas proti Novému Mestu sme vyhrali za tri body, tak som spokojná. Nepodali sme najlepší výkon, ale v koncovke sme vždy zabrali. Domáce hráčky, hnané fanúšikmi sa snažili, ale my sme výborne blokovali a v dohrávaní lôpt sme boli úspešnejší. Teraz sa môžeme pripravovať na Superfinále Slovenského pohára.“