Obhajca Slávia EU do Superfinále SP po zlatom sete v Nitre, Pezinok cez Brusno

V historickom Superfinále Slovenského pohára vo volejbale žien v Eurovia Aréne (ŠH Pasienky) v Bratislave budú o novú Trofej Štefana Pipu bojovať v nedeľu 9. februára od 15.00 h volejbalistky obhajcu zlata Slávie EU Bratislava a Strabagu VC Bilíkova Pezinok. Rozhodli o tom výsledky stredajších odvetných stretnutí semifinále v Nitre a na domácej pôde Brusna v Slovenskej Ľupči.  

Veľký boj o postup sa očakával pod Zoborom, kde domáci Volley project UKF Nitra chcel proti „slávistkám“ nadviazať na sobotňajší extraligový triumf 3:1 z haly Mladosť a otočiť vývoj dvojzápasu po decembrovej prehre 0:3 v Bratislave.

Hosťujúce zverenky Michala Matušova získali v koncovke prvú časť (25:23) a v tej chvíli potrebovali už len jeden úspešný set na postup, domáce hráčky si však tromi víťaznými setmi za sebou vynútili zlatý set, keď v závere štvrtého dejstva odvrátili jeden setbal súperiek a zvíťazili 26:24. Rozhodujúcu skrátenú časť však lepšie zvládla Slávia – odskočila na 10:5, triumfovala 15:9 a nebude chýbať vo finále, ktoré sa bude konať v tesnej blízkosti jej domácej haly.

Slávistky sa cez UKF Nitra prebojovali do bratislavského finále. FOTO: Juraj Valkovič

Účasť na Superfinále si podľa predpokladov vybojoval Strabag Pezinok, ktorý ako jediný z postupujúcich zvíťazil v oboch semifinálových stretnutiach – v odvete na palubovke Brusna výhrou 3:1 potvrdil triumf 3:0 z prvého zápasu. Domáci tím vzdoroval lídro V štatistikách vyčnievala smečiarka Pezinka Lucia Herdová, ktorá si pripísala 23 bodov. Strabag VC natiahol šnúru víťazstiev na domácej scéne (extraliga, Slovenský pohár) na 14 zápasov. vi parfems.sk extraligy až do konca, odmenený bol víťazným druhým setom.

Slovenský pohár žien – semifinále – odvety – streda

VK BRUSNO – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 1:3 (-15, 22, -20, -22) – prvý zápas 0:3, postúpil Pezinok
Rozhodovali: Andrejčák a Novotný, 280 divákov

Brusno: Delsinová 6, Dlhošová 17, Jančoková 3, Barbora Kubš 16, Tomková 5, V. Silvová 17, libero B. Patáková (Homolová 4, Kajdová 0, Kollárová 0). Tréner: L. Šmída.
Pezinok: Sedláčková 4, Trachová 5, Ráchelová 9, Písečná 12, Herdová 23, Tereza Hrušecká 11, libero V. Kováčová (Kucserová 6, Trebichavská 2, A. Snopková 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Vanessa Silvová (Brusno)

Lukáš Šmída, tréner Brusna: „Nechýbalo veľa a mohla byť dráma. Zľakli sme sa možnosti zvíťaziť a nepochopiteľne sme nezvládli koncovku štvrtého setu. Inak si myslím, že sme podali sympatický výkon, za ktorý si dievčatá zaslúžia pochvalu. Aj keď súper nepodal v tomto zápase najlepší výkon, nepodarilo sa nám to zužitkovať. Pre náš klub je však aj účasť v semifinále Slovenského pohára veľký úspech. Máme na čom stavať. Pezinku gratulujem k postupu.“

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Výhra 3:1 nás posúva do Superfinále a my sa veľmi tešíme. Je to ďalší posun v našej spolupráci Bilíkova VTC Pezinok a výborná práca všetkých trénerov, ktorí sa na tomto úspechu podieľali. Z našej strany to nebol najideálnejší výkon, ale opäť v našej zostave dostali veľký priestor mladé hráčky. Hráčky Brusna hnané početnou diváckou kulisou podali sympatický výkon. Ďakujeme aj našim fanúšikom, tentoraz z Nových Zámkov, že nás prišli podporiť.“