Nitrianky v televíznej bitke doma ukončili víťaznú šnúru lídra z Pezinka

Hráčky Nitry v extralige neprehrali ani v ôsmom stretnutí po sebe. FOTO: TASR/Henrich Mišovič

Jedenásťzápasová víťazná šnúra volejbalistiek Strabagu VC Bilíkova Pezinok v parfems.sk extralige je minulosťou. V stredajšej televíznej predohrávke 3. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto sa o to postarali domáce hráčky Volley project UKF Nitra, ktoré zvíťazili 3:1 (20, 20, -26, 25) a k lídrovi tabuľky sa tri kolá pred koncom priblížili na rozdiel jednej výhry a štyroch bodov. Nitrianky natiahli šnúru víťazstiev v najvyššej súťaži na 8 zápasov.

Pezinčankám sa v úvode nedarilo nadviazať na kvalitný výkon z nedeľňajšieho domáceho víťazného súboja proti obhajcovi titulu Slávii EU Bratislava (3:1). Domáce volejbalistky vstúpili do zápasu lepšie, v prvom sete mali navrch a zvíťazili o päť bodov. V úvode druhej časti rýchlo o päť bodov prehrávali (5:10), ale vyrovnali na 13:13 a neskôr otočili na 18:14. V závere potrebovali na bodku piaty setbal (24:16, 25:20).

Na snímke Bianka Bodnárová z Nitry (v¾avo) a Zuzana Píseèná z Pezinka v zápase 3. kola nadstavbovej èasti Parfems extraligy vo volejbale žien medzi Volley project UKF Nitra – Strabag VC Bilíkova Pezinok 22. januára 2020 v Nitre. FOTO TASR – Henrich Mišoviè

Pezinčanky v Nitre nenadviazali na nedeľňajší triumf nad Sláviou EU. FOTO: TASR/Henrich Mišovič

V treťom sete zverenky dvojice Bočkay, Bernáth viedli 17:15, hostky otočili na 22:19, ale v koncovke už bolo vyrovnané (23:23). Nitrianky sa však k mečbalu nedostali, Pezinok zužitkoval štvrtý setbal a znížil na 1:2. Vo štvrtom sete to dlho vyzeralo na tajbrejkové rozuzlenie – Strabag prakticky po celý čas viedol (12:5, 20:14), no domáce sa nevzdávali a ukrajovali z manka (20:23). Pezinčanky mali k dispozícii dva setbaly (24:22), ale družstvo UKF tromi bodmi otočilo na 25:24. Prvý mečbal ešte hostky odvrátili, druhý už nie a po dvoch trojbodových triumfoch nad UKF zo základnej časti tentoraz zostali bez bodového zisku.

Najužitočnejšou hráčkou (MVP) sa stala pezinská smečiarka Lucia Herdová, autorka 25 bodov. O jeden bod menej získala domáca líderka Erika Salanciová, ktorej sekundovala univerzálka Barbora Kupčiová (18 b.).

Na snímke Barbora Kupèiová z Nitry (v¾avo) a Lucia Herdová z Pezinka v zápase 3. kola nadstavbovej èasti Parfems extraligy vo volejbale žien medzi Volley project UKF Nitra – Strabag VC Bilíkova Pezinok 22. januára 2020 v Nitre. FOTO TASR – Henrich Mišoviè

V akcii Barbora Kupčiová proti Lucii Herdovej. FOTO: TASR/Henrich Mišovič

Druhý tohtosezónny ženský extraligový zápas na obrazovkách RTVS mal teda rovnakého víťaza – Nitrianky v závere októbra doma zdolali nováčika VK Brusno v troch setoch.

parfems.sk extraliga žien – nadstavbová časť – TV predohrávka 3. kola – streda:

SKUPINA O 1. – 4. MIESTO

VOLLEY PROJECT UKF NITRA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:1 (20, 20, -26, 25)
Rozhodovali: B. Kováč a Sarka, 150 divákov

UKF Nitra: Salanciová 24, Šandrková 4, Kupčiová 18, Bodnárová 10, Peťková 7, Ramajová 3, libero Španková (Hradecká 1, Budáčová 0, Richweissová 3). Tréner: F. Bočkay.
Pezinok: Sedláčková 2, Trachová 11, Ráchelová 9, Písečná 11, Herdová 25, Tereza Hrušecká 12, libero Jančová (Trebichavská 1, Snopková 0, Marušinová 0, Kucserová 0, Smiešková 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Lucia Herdová (Pezinok)

František Bočkay, tréner UKF Nitra: „Pocity po prvom víťazstve nad Pezinkom sú výborné, baby si to zaslúžia. V prvých dvoch setoch hrali výborne, potom prišiel trochu útlm, ale na konci sme zabrali. Preukázala sa morálna sila družstva; dámy ustáli koncovku, zmazali manko. Aktuálne funguje všetko, čo potrebujeme, aj kolektív, do ktorého Erika zapadla veľmi dobre. Na začiatku sezóny sme si dali za cieľ spraviť medailu, na tom trváme, nemáme veľké vyhlásenia. Chceme ďalej tvrdo pracovať a uvidíme, čo príde.“

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Vedela som, že po nedeľňajšom víťazstve nad Sláviou to bude veľmi ťažké, mali sme o niečo menej času na regeneráciu a tréning. V úvodných dvoch setoch bol tím UKF na nás veľmi dobre pripravený, naopak, my sme nehrali ani polovicu z toho, čo vieme. Škoda koncovky štvrtého setu; mohli sme sa dostať do tajbrejku, ak by sme hrali rozvážnejšie. Ponáhľali sme sa s riešeniami a spravili sme chyby. Proti Slávii sme v útoku spravili menej chýb, dnes sme súperkám niekoľko lôpt darovali. Poučíme sa z toho a verím, že doma budeme hrať lepšie. Prvá trojka je veľmi vyrovnaná, spočiatku to tak nevyzeralo, ale Nitra doplnila tím o Eriku, ktorá hrá v každom zápase veľmi dobre. V koncovkách sa nebojí, ide do toho tvrdo a veľmi im pomáha. Opakujem, trio na čele je vyrovnané a očakávam v druhej časti ešte zaujímavé vzájomné súboje a výsledky.“