Líderky z Pezinka zdolali Trnavu, obrat Nitry v Novom Meste, Prešov uspel v Brusne

Pezinčanky si doma upevnili líderskú pozíciu. FOTO (ilus.): Michal Smrčok

V zápasoch sobotňajšieho 12. kola základnej časti ženskej volejbalovej parfems.sk extraligy sa nezrodilo ani jedno trojsetové víťazstvo, dve z troch stretnutí dospeli do tajbrejkuStrabag Pezinok si domácou výhrou 3:1 nad Trnavou upevnil líderskú pozíciu, hráčky Prešova zvíťazili 3:2 na palubovke Brusna v Banskej Bystrici a volejbalistky UKF Nitra rovnako v piatich setoch prekonali domáce Nové Mesto nad Váhom.

Favorizované Pezinčanky prvý set proti Trnavčankám jednoznačne ovládli (25:12), ale v ďalších troch setoch sa hostky dostali do koncovky a tú v druhej časti aj získali (25:23). Ďalšie dva sety si Pezinok postrážil, aj keď v treťom prišiel o veľkú časť náskoku (19:12, 19:17) a vo štvrtom v závere prehrával (18:22, 21:23). Duel napokon esom ukončila najužitočnejšia hráčka (MVP) Lucia Herdová, autorka 25 bodov. Na strane Trnavy sa 6 blokmi blysla Renáta VojtechováPezinčanky zvíťazili v extralige siedmykrát v sérii a ako prvé v sezóne dosiahli desať výhier (bilancia 10-1). Pre Trnavčanky to bola desiata prehra (2-10) a figurujú na 6. mieste.

Parfems.sk extraliga žien – základná časť – 12. kolo – sobota:

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – HIT UCM TRNAVA 3:1 (12, -23, 21, 23)
Rozhodovali: Pivarček a Viktoríni-Lisá, 40 divákov

Pezinok: Sedláčková 2, Trachová 16, Ráchelová 9, Písečná 11, Herdová 25, Tereza Hrušecká 8, libero Jančová (Trebichavská 3, Snopková 0, Smiešková 1, Mattová 1). Trénerka: E. Koseková.
Trnava: Povrazníková 10, R. Vojtechová 10, Vasková 13, Behúnová 12, Límová 6, Grófová 9, libero Sedlářová (Ritterová 0, N. Kubová 0, V. Ondrejková 0). Tréner: R. Filípek.

MVP: Lucia Herdová (Pezinok)

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Začiatok zápasu sme mali výborný a jednoznačne sme prvý set vyhrali. Potom súper začal riskovať na podaní a my sme začali robiť chyby. Škoda druhého setu, v ktorom sme nezvládli koncovkou napriek tomu, že sme vyhrávali 21:19 a prehrali sme. Trnava podala slušný výkon, ale na víťazstvo to nestačilo. Ďalšie dva sety sme koncovky zvládli, tak sa tešíme z troch bodov.“

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Pozitívne je, že bojujeme za každého stavu a sme schopní trápiť favoritov, len na tom našom stroji je ešte veľmi veľa vecí, ktoré treba naladiť.“