Hrušecká a Petráš najlepší v mesiaci február

Blokárka Strabag VC Bilíkova Pezinok Tereza Hrušecká a univerzál VK Spartak UJS Komárno Jakub Petráš získali ocenenie Hráč mesiaca február v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach parfems.sk extralige žien, resp. Edymax extralige mužov 2019/2020. Obaja triumfovali v ankete premiérovo. Hrušecká je v ankete prvou ocenenou blokárkou, Petráš potvrdzuje dominanciu univerzálov.

O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok. Pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí.

TEREZA HRUŠECKÁ (STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK)

Hrušecká bola oporou Pezinka, ktorý vo februári vyhral všetky tri zápasy a stal sa víťazom nadstavbovej časti, vďaka čomu si vybojoval miestenku priamo do semifinále play off. Devätnásťročná juniorská reprezentantka navyše pomohla svojmu tímu k historickému triumfu v Slovenskom pohári. Pezinok v bratislavskom Superfinále zdolal 9. februára obhajcu Sláviu EU Bratislava 3:2, Hrušecká k víťazstvu prispela 18 bodmi (3 esá, 6 blokov) a získala ocenenie MVP. V troch extraligových dueloch vo februári nazbierala dokopy 35 bodov, z toho 2 esá a 13 blokov. Najviac jej vyšiel zápas v Novom Meste nad Váhom, kde nazbierala 16 bodov a blysla sa 7 blokmi. K víťazstvu 3:1 na palubovke Slávie prispela 11 bodmi, v poslednom zápase nadstavby s UKF Nitra (3:1) zaznamenala 8 bodov.

Takmer dvojmetrová Bratislavčanka (197 cm) je odchovankyňou ŠŠK Bilíkova. V našej najvyššej súťaži pôsobí od sezóny 2017-18. V extralige odohrala 55 zápasov, v ktorých nazbierala 471 bodov, z toho 61 es a 147 blokov. V tejto sezóne nastúpila v extralige na 21 duelov (z toho 3 za juniorskú reprezentáciu) a zaznamenala v nich 238 bodov (31 es, 69 blokov). Po Lucii Herdovej je druhou hráčkou mesiaca zo Strabagu v tejto sezóne.

Hrušecká je oporou slovenskej reprezentácie do 19 rokov (RD 2002). Výber trénera Jaroslava Hančáka čaká v závere apríla (23. – 25. 4.) v Humennom kvalifikácia o postup na 12-členné majstrovstvá Európy, ktoré sa od 22. do 30. augusta uskutočnia v Bosne a Hercegovine (Zenica) a Chorvátsku (Osijek). Vysoká blokárka si už na ME do 19 rokov zahrala, v roku 2018 bola najmladšou hráčkou tímu Michala Matušova, ktorý na šampionáte v Albánsku obsadil 10. miesto.

Finalistkami ankety za február boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Anastasiia Trachová (Strabag VC Pezinok Bilíkova), Michaela Španková, Maja Šandrková a Erika Salanciová (všetky Volley project UKF Nitra).