Hráčmi mesiaca december Herdová a Lamanec

Do tretice v tejto sezóne získali ocenenie Hráč mesiaca v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach parfems.sk extralige žien, resp. Edymax extralige mužov 2019/2020 smečiarka a univerzál. Za výkony v mesiaci december si ho vyslúžili Lucia Herdová zo Strabagu VC Bilíkova Pezinok a Patrik Lamanec z VK KDS-Šport Košice. Pre Herdovú je to premiérový triumf, Lamanec sa dvakrát dočkal pocty už v minulej sezóne – za január aj marec 2019.

O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok. Pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí.

LUCIA HERDOVÁ (STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK)

Pezinok aj s veľkým prispením 19-ročnej smečiarky zvládol v decembri v domácom prostredí všetky tri extraligové zápasy vrátane kľúčového proti majstrovskej Slávii EU (3:2), po ktorom sa dostal na líderskú pozíciuHerdová si v šlágri pripísala 20 bodov vrátane 6 es, ešte o päť bodov viac (25) dosiahla v súboji proti Trnave (3:1), za ktorý získala ocenenie MVP, tretie v sezóne.

Strabag Bilíkova aj vďaka výkonom myjavskej rodáčky natiahol šnúru extraligových výhier na osem stretnutí a na spečatenie prvenstva v základnej časti mu postačí bod z pondelkového domáceho duelu záverečného 14. kola proti Novému Mestu nad VáhomHerdová je so 179 bodmi najčastejšie bodujúcou hráčkou parfems.sk extraligy, s priemerom 3,98 bodu na set je druhá za Erikou Salanciovou z UKF Nitra.