Historická výhra Nového Mesta, Strabag blízko k finále, Brusno opäť víťazne

24. 03. 2021 – SVF + kluby

Novomešťanky v extralige zdolali Sláviu na devätnásty pokus. FOTO: VK Nové Mesto

Volejbalistky VK Nové Mesto nad Váhom v stredu zvíťazili doma nad hráčkami Slávie EU Bratislava 3:1 a stav semifinálovej série play-off hranej na tri výhry vyrovnali na 1:1 na zápasy. Novomešťanky sa dočkali premiérového extraligového víťazstva nad „slávistkami“ na devätnásty pokus, pre suverénne víťazky základnej časti to bola len druhá prehra v sezóne (celkovo 22-2). Po takmer dvoch mesiacoch a zranení lýtkového svalu sa na Považí vrátila do akcie brazílska nahrávačka Slávie Bruna.

V druhej semifinálovej sérii vedie Strabag VC Bilíkova Pezinok nad Volley project UKF Nitra 2:0 na zápasy, v stredu zvíťazil doma v štyroch setoch rovnako ako cez víkend pod Zoborom a výrazne sa priblížil k postupu do premiérového extraligového finále v klubovej histórii. Tretie súboje sú na programe v sobotu v Nitre a Bratislave.

Radosť Strabagu po výhre v druhom semifinále. FOTO: Igor Urban

skupine o 5. – 7. miesto sa opäť tešili z tajbrejkovej výhry Pirane Brusno, na domáce víťazstvo nad VK Prešov nadviazali v stredu na palubovke Hit UCM Trnava. V sobotňajšom 3. kole si zmerajú sily Prešov a Trnava.

Stredajšie zápasy sa začali minútou ticha na uctenie pamiatky dlhoročného rozhodcu Alexandra Sluka, ktorý po dlhom boji s ochorením Covid-19 v stredu opustil volejbalovú rodinu.

Grafika: SVF

Extraliga žien – play-off – streda:

SEMIFINÁLE (na 3 výhry) – druhé zápasy:

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (4.) – SLÁVIA EU BRATISLAVA (1.) 3:1 (22, 21, -22, 22) – stav série 1:1
Rozhodovali: Čuntala a Mokrý, bez divákov

Nové Mesto: Hradecká 3, Štepanovská 11, Kuželová 13, Poláčiková 18, Martáková 17, Háberová 8, libero M. Vojtechová (Richweissová 1, Rešutíková 0, Blizmanová 0). Tréner: J. Šujan.
Slávia EU: Ella Erteltová 0, Šepeľová 12, Körmendyová 2, Doluda 9, Jelínková 17, Raquel 12, libero Magdinová (Palkovičová 9, Bruna 1, A. Fričová 0, Páneková 0, Hašková 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčka zápasu za Nové Mesto: Denisa Martáková

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: „Kvalitný kolektívny výkon. Úplne iný, diametrálne odlišný prístup nás doviedol k cennému víťazstvu. Vyšli nám úvody prvých troch setov a dokázali sme z toho vyťažiť vedenie 2:0. Škoda, že v treťom sete sme slávistky vlastnými chybami v útoku pustili späť do zápasu. V celom stretnutí sme výborne podávali a vytvárali tlak na súperky. Prvé víťazstvo nad Sláviou v správnom momente, štyri roky čakania sú za nami. Stav série 1:1 nič neznamená. Favorit je jasný, sme pri zemi, budeme však bojovať za našich fanúšikov. Ďakujeme za podporu.“

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Stav série 1:1. A i keď som náš tím pred zápasom mobilizoval a varoval, nepriblížili sme sa k našej hre a dopustili prehru. Najväčším a zásadným rozdielom bola dnes kvalita podania a prihrávky a do toho sme v kľúčových momentoch pre vývoj zápasu nespravili dôležité lopty. Výpadkom v nedodržaní taktiky nerozumiem.“

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (3.) – VOLLEY PROJECT UKF NITRA (2.) 3:1 (-21, 13, 21, 18) – stav série 2:0
Rozhodovali: Sarka a Kováč, bez divákov

Strabag: Sedláčková 4, A. Trachová 16, Smiešková 7, Písečná 11, Soriová 14, Tereza Hrušecká 11, libero Jančová (Kohútová 0, V. Kováčová 0, Kucserová 0). Trénerka: E. Koseková.
UKF Nitra: E. Bočkay 27, Vanessa 5, Ramajová 2, Bodnárová 8, Caroline 7, Veliká 7, libero Španková (Krajčírová 1, Peťková 0, N. Kubová 0, Kupčiová 4). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Anastasia Trachová (Strabag) – Erika Bočkay (UKF Nitra)

FOTO: Igor Urban

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Vedeli sme, že hráčky UKF nám nič nedarujú zadarmo a určite prídu do Pezinka namotivované, tak sa aj stalo v prvom sete. Hráčky UKF lepšie podávali a útočili. V druhom sete sme začali lepšie podávať a následne brániť na sieti aj v poli. To nám vydržalo tri sety a zvíťazili sme 3:1. Znova sme podali kolektívny výkon a bojovali sme o každú jednu loptu. Stále nie je koniec, stojíme na zemi, ale so zdvihnutými hlavami.“

František Bočkay, tréner UKF Nitra: „Mentálne nastavenie na zápas bolo výborné, stačilo to však opäť len na prvý set. Potrebujeme, aby sme sa vrátili o dva kroky späť a zápas odohrali na vyššej úrovni viacerí. Máme na to dva dni. Ak sa ma ešte niekto ďalší opýta, či verím, áno, verím. Dnes nás opustil človek, ktorému som spôsobil veľa vrások na čele, ešteže tú gymnaziálnu biológiu vedel aj za mňa. Potom tie vrásky spôsobil aj on mne z empajru, ale to sme spolu vedeli predýchať. Už tri týždne mi neprišla klasická predzápasová správa „Vyhráš dnes?!“. Už nepríde. Pán magister, budeš mi chýbať, česť tvojej pamiatke. B12.“

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: „Zápas podobný ako prvý, dobre sme ho rozohrali, ale v kľúčových momentoch nám chýbalo viac pokoja.“