Extraliga žien – nadstavbová časť – 5. kolo – sobota

Po sobote sú zároveň známe všetky dvojice pre štvrťfinálové 1. kolo play-off. Strabag Pezinok bude mať voľno; UKF Nitra (2.) nastúpi proti Brusnu (7.), Slávia EU (3.) proti Prešovu (6.) a Nové Mesto (4.) proti Trnave (5.). Hrá sa na dve víťazstvá, prvé zápasy v sobotu 29. februáraNadstavbová časť vyvrcholí o týždeň v sobotu 22. februára zápasmi Pezinok – UKF Nitra, Nové Mesto – Slávia EU a Trnava – Brusno.

parfems.sk extraliga žien – nadstavbová časť – 5. kolo – sobota:

SKUPINA O 1. – 4. MIESTO

SLÁVIA EU BRATISLAVA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 1:3 (22, -19, -21, -12)
Rozhodovali: Sarka a Viktoríni-Lisá, 400 divákov

Slávia EU: Ella Erteltová 4, Šepeľová 11, Körmendyová 6, Doluda 20, Palkovičová 7, Bufordová 10, libero Magdinová (Bátovská 0, A. Fričová 0, Škrlecová 0, Halušková 1, Kvasnová 1). Tréner: M. Matušov.
Pezinok: Sedláčková 3, Soriová 10, Ráchelová 8, Trachová 17, Herdová 18, Tereza Hrušecká 11, liberá Jančová a V. Kováčová (Trebichavská 1, Snopková 0, Písečná 3, Kucserová 1). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Anastasija Trachová (Pezinok)

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „V prvom sete našu hru zdobil najmä efektívny útok a set sme dotiahli do úspešného konca. V druhom sete nám Pezinok odskočil a šesťbodové manko sme už nezmazali. Zápas sa však lámal v koncovke tretieho setu, keď sme nevyužili vedenie 20:18. Nevolejbalovými riešeniami situácií v závere a nedôraznosťou sme hostky dostali do laufu, v ktorom vydržali až do konca zápasu.“

Eva Koseková, trénerka Pezinka: „Dnes som očakávala náročný zápas, pretože my sme chceli potvrdiť víťazstvo z pohára a Slávia EU nám určite chcela vrátiť prehru. Vedeli sme, že ak dnes vyhráme, tak budeme po nadstavbovej časti prvé a zápas s UKF už nebude o ničom rozhodovať. Preto sme v prvom sete robili veľa chýb, zle sme bránili na sieti, Slávia bola úspešnejšia v útoku, preto sme prehrali prvý set. V druhom sete sme sa upokojili a postupne sa naša hra zlepšovala, čo vyvrcholilo vo štvrtom sete, v ktorom sme jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Ďakujem mojim hráčkam, že zvládli tento náročný zápas a veľmi sa tešíme z víťazstva.“

Proti dvojbloku Slávie sa snaží presadiť argentínska smečiarka Agostina Soriová. FOTO: TASR/Pavel Neubauer