Dohrávka: STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK – PROJEKT RD SVF 3:1 (-23, 12, 13, 24)

Rozhodovali: Sarka a Královič, bez divákov

Strabag: Laučíková 1, Soriová 9, Smiešková 6, Písečná 3, Kucserová 1, Tereza Hrušecká 13, liberá Jančová a Mattová (Kohútová 2, V. Kováčová 12, A. Trachová 5, Boledovičová 6, T. Kerpčarová 1). Trénerka: E. Koseková.
Projekt RD: Tamara Hrušecká 13, Kartíková 0, Žilavá 5, Valentová 18, Čilijaková 4, S. Slivková 0, liberá Miková a Justhová (Skopalová 6, K. Slivková 2, Štermenská 3, Baráthová 0, Hvozdová 0). Tréner: M. Maličký.

Hráčky zápasu: Viktória Kováčová (Strabag) – Tamara Hrušecká (Projekt RD)

Strabag sa po troch „domácich“ súbojoch v bratislavskom Dome športu tentoraz opäť predstavil v pezinskej hale. Mládežnícke reprezentantky, ktoré kvôli karanténe vynechali štyri plánované stretnutia, začali bez rešpektu a prvý set získali v koncovke. V polovici prvej časti však prišli o univerzálku Dominiku Žilavú, ktorá si poranila koleno a arénu musela opustiť na nosidlách.

Domáce volejbalistky v ďalších dvoch setoch výrazne dominovali a otočili vývoj vo svoj prospech, vo štvrtom sa však dievčatá z Projektu opäť nadýchli. Viedli počas celého priebehu, v závere 20:16 aj 22:19, ale hráčky Strabagu stihli manko zmazať, súperky ani nepustili k setbalu a premenili svoj druhý mečbal.

V drese Strabagu si 6 blokov a 13 bodov pripísala Tereza Hrušecká, 12 bodmi po naskočení z lavičky pomohla k výhre Viktória Kováčová. Projekt najvýraznejšie bodovo potiahli smečiarky Deana Valentová (18) a Tamara Hrušecká (13). Premiéru v extralige aj družstve Projektu si po zranení odkrútila Ivana Skopalová z Krupiny. Strabag si v tabuľke upevnil 3. miesto (bilancia 6-3), Projektu (3-3) patrí 5. pozícia.

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Dnes to bolo ako na hojdačke. Prvý set sme urobili až desať nevynútených chýb, nedodržiavali sme taktické pokyny, preto sme prehrali. V druhom a treťom sete sme boli jednoznačne lepšie. Vo štvrtom sete hráčky Projektu výborne podávali a my sme sa trápili na prihrávke a v útoku. V koncovke štvrtého setu zvíťazila skúsenosť. Hráčky Projektu podali sympatický bojovný výkon.“

Marek Maličký, tréner Projektu RD: „V prvom rade sme radi, že sme sa vrátili späť a opäť môžeme športovať, aj keď ešte nie sme v kompletnej zostave. Dievčatá boli nabudené a tešili sa na zápas. Mrzí nás nepríjemné zranenie Dominiky Žilavej v prvom sete, zápas mala výborne rozohratý. Vedeli sme, že musíme na Strabag vyletieť, ak ich chceme zdolať a napriek množstvu chýb sa nám podarilo vyhrať prvý set. V druhom a treťom sete nás súper vo všetkom prevýšil, no do štvrtého setu sme sa namotivovali a snažili sme sa dotiahnuť zápas do tajbrejku. Viedli sme počas celého priebehu, no v koncovke sme spravili dve – tri chybičky z opatrnosti. Dievčatám nemôžem nič vyčítať, hrali bojovne. Chýbala nám tréningová a herná prax z ostatného obdobia, napriek tomu sme potrápili ďalšieho favorita.“