Dohrávka 3. kola: PROJEKT RD SVF – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 0:3 (-20, -24, -16)

Rozhodovali: Juráček a Schimpl, bez divákov

Projekt RD: S. Slivková 4, Tamara Hrušecká 3, K. Slivková 6, Siládiová 11, Valentová 9, Čilijaková 1, liberá Miková a Justhová (Jozeková 1, Štermenská 0, Skopalová 1, Baráthová 1). Tréner: M. Maličký.
Strabag: Kucserová 3, Tereza Hrušecká 4, Sedláčková 0, A. Trachová 18, Smiešková 7, Písečná 12, liberá Jančová a Mattová (V. Kováčová 0, Boledovičová 5, Kohútová 0, Soriová 1, T. Kerpčarová 2). Trénerka: E. Koseková.

Hráčka zápasu za Strabag: Anastasija Trachová

Prvý set bol vyrovnaný do stavu 16:16, vzápätí favorizované hostky štvorbodovou šnúrou odskočili na 20:16 a koncovku zvládli. V druhej časti Strabag viedol 16:12, dievčatá z Projektu dokázali vyrovnať na 18:18 a v závere viedli 22:20. K setbalu sa však nedostali, vo vyrovnanom finiši hostky premenili druhý setbal a viedli 2:0.

V treťom sete ešte domáce volejbalistky viedli 9:8, ale v prostrednej časti si Strabag vypracoval päťbodový náskok (16:11) a duel doviedol do víťazného konca. Bodovou líderkou zápasu bola ukrajinská legionárka v službách Strabagu Trachová (18).

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „Podali sme priemerný výkon proti bojovným hráčkam Nitry. Spokojní sme s tromi bodmi. Stále máme veľké rezervy a máme na čom pracovať.“