Blokársky koncert UKF Nitra, Prešov prelomil sériu, Brusno s posilou podľahlo Novému Mestu

Volejbalistky UKF Nitra vybojovali siedmu výhru v sezóne. FOTO: Miroslav Slávik

Sobotňajší program 9. kola základnej časti volejbalovej extraligy žien priniesol tri zaujímavé súboje. V prvých dvoch sa tešili domáce tímy: Volley project UKF Nitra po výhre 3:1 uhájil 2. priečku pred Strabagom VC Bilíkova Pezinok a VK Prešov sa v deviatom zápase sezóny dočkal prvého víťazstva, keď rovnako v štyroch setoch zdolal Hit UCM Trnava. V Slovenskej Ľupči domáce Pirane Brusno mali v tajbrejku dva mečbaly, ale zo zisku dvoch bodov sa napokon tešili hráčky VK Nové Mesto nad Váhom

Volejbalistky Strabagu prišli do Nitry povzbudené sériou štyroch víťazstiev po sebe, ale tímu UKF nezobrali body ani v druhom meraní síl; opäť získali len jeden set. Nitriankám patrila prvá časť (25:17), druhú vybojovali v závere (20:19, 24:19, 25:20).

V treťom sete Nitra viedla 18:12 aj 22:19, ale Strabag, hrajúci so smečiarkou Trachovou už na poste univerzálky, otočil na 22:24 a znížil na 1:2. Do štvrtého dejstva však Nitrianky vleteli ako uragán (9:0, 15:2) a hladko dokráčali k trom bodom.

Nitrianske hráčky si počas celého stretnutia výrazne pomáhali na sieti, pripísali si málo vídaných 24 blokov, z toho Brazílčanka Vanessa Silvová presnú polovicu (12) a po päť pridali jej krajanka Caroline Godoiová a Erika BočkayVanessa celkovo získala až 25 bodov, na opačnej strane jej sekundovala Trachová (18 b.).

UKF si výhrou upevnil 2. miesto (bilancia 7-1) za dosiaľ nezdolanou Sláviou EU Bratislava(8-0), ktorej domáci zápas 9. kola proti Projektu RD odložili pre karanténu hostiek na 2. decembra. Strabag s 15 bodmi (5-3) zostáva na 3. priečke.

Extraliga žien – základná časť – 9. kolo – sobota:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:1 (17, 20, -23, 11)
Rozhodovali: Schimpl a Henček, bez divákov

UKF Nitra: Bodnárová 13, Caroline 11, Ramajová 2, E. Bočkay 16, Vanessa 25, Kupčiová 10, libero Španková (Poláčková 0). Tréner: F. Bočkay.
Strabag: Sedláčková 0, A. Trachová 18, Smiešková 10, Písečná 1, Soriová 6, Tereza Hrušecká 8, liberá Jančová a Mattová (Laučíková 1, Kucserová 1, T. Kerpčarová 0, V. Kováčová 0). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Vanessa Silva (UKF Nitra) – Anastasija Trachová (Strabag)

Brazílska blokárka Vanessa s trénerom UKF Františkom Bočkayom. FOTO: Miroslav Slávik

František Bočkay, tréner UKF Nitra: „Dnes po dvojtýždňovej pauze opäť zápas, mal som celkom obavy, ako budeme vyzerať. Sme radi za víťazstvo. Môj kolega Paľo Bernáth odvádza už druhú sezónu výbornú prácu s naším tímom vo svojich herných činnostiach a dnes sa to odzrkadlilo – 24 blokov, jednoducho vau. Som rád, že sme to až na jednu pasáž v treťom sete zvládli a evidentne sme boli proti vyššiemu súperovi lepšie takticky pripravení. Po treťom sete padli ostrejšie a hlasné slová, ale som rád, že sme sa z toho dostali a zaslúžene vyhrali.“

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: „Dnes sme vyhrali blokom. Ostatné veci išli bokom.“

Eva Koseková, trénerka Strabagu: „To, čo stačí na súperov v tabuľke pod nami, tak to absolútne nestačí na dve družstvá v tabuľke pred nami. Dnes sa naplno prejavila naša bezmocnosť na okrajoch siete. Smečiarky dnes dali vyniknúť hráčkam UKF na bloku. V podstate sme vedeli, akú taktiku na nás Bernáth pripraví, ale na niektoré hráčky to chce ešte čas. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“